شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

روش مهاجرت نیروهای فنی به استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

راه های مختلفی جهت مهاجرت افراد فنی (با مدارک تحصیلی مرتبط) وجود دارد. در این مقاله به الزامات اصلی جهت مهاجرت نیروهای فنی می پردازدیم تا بتوانید باتوجه به مدرکی که دارید از طریق تخصص و مهارتتان مهاجرت کنید. اگر بعد از خواندن مقاله نیاز به مشاوره تلفنی داشتید مشاورین یونیک ویزا ۲۴ ساعته حاضر به پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

معرفی یک شغل از SOL

در مرحله اول شما باید یک شغل را جهت انجام ارزیابی انتخاب نمایید. انتخاب شما ارتباط مستقیمی با مدرک تحصیلی و تجربه کاری شما خواهد داشت، اما در صورت امکان بهتر است شغل انتخاب شده از لیست SOL باشد.

طیف وسیعی از رشته های فنی حرفه ای در لیست SOL قرار دارد، از جمله در خصوص ساخت و ساز ، خودرو ، فلز و سرآشپزان.

در صورتی که شغل شما در لیست SOL نباشد، بازهم امکان اقدام جهت مهاجرت از طریق دریافت اسپانسری از سوی یک ایالت وجود خواهد داشت. بسیاری از ایالت ها در برنامه مهاجرت ایالتی خود، مشاغل فنی را قرار داده اند.

ارزیابی مهارت

اولین قدم جهت اقدام برای مهاجرت، انجام ارزیابی مناسب با رشته در استرالیا میباشد.

تعیین راه درست اندکی سخت خواهد بود و به عوامل مختلفی از جمله مدرک فنی حرفه ای ، پاسپورت کشور و هرآنچه که در استرالیا اموخته اید، بستگی دارد.راه های اصلی شامل موارد زیر میباشد:

آزمون عملی

اگر شما دارای مدرک فنی حرفه ای میباشید، باید از طریق آزمون عملی اقدام نمایید.(برای افرادی که پاسپورت ایران را دارند فقط برخی رشته ها نظیر جوشکاری نیاز به آزمون عملی دارد)

شما باید مدارکی دال بر داشتن حداقل ۵ سال تجربه کاری در زمینه شغلیتان ارائه دهید.در صورتی که شما دارای گواهی نامه فنی استرالیا باشید، این میزان به ۳ سال کاهش پیدا خواهد کرد.

گام دوم انجام مصاحبه های فنی و شرکت در آزمون های عملی میباشد.مصاحبه فنی به طور معمول از طریق اسکایپ انجام میشود.طی این مصاحبه شیوه کار خود را توضیح میدهید.لازم به ذکر است جهت اخذ مجوز کار ، انجام آزمون های عملی الزامی میباشد.همچنین شما طی این پروسه باید توانایی های خود را در این خصوص را نشان دهید.

ارزیابی مدارک

این ارزیابی توسط سازمان ” TRA” انجام شده و نیازمند ارائه مدرک فنی رسمی ، کاراموزی یا صلاحیت حرفه ای میباشد.همچنین شما ملزم به ارائه حداقل ۳ سال سابقه کاری بوده، که ۱۲ ماه آن پیش از اقدام برای اخذ ویزا میباشد.

در صورتی که شما مدرک رسمی ندارید، امکان ارائه مدرک RPL نیز وجود دارد.با این شرایط، جهت انجام ارزیابی تخصص و مهارت، نیازمند ارائه حداقل ۶ سال سابقه کاری در زمینه کاری خود میباشید.

در صورت عدم ارائه مدارک درست و دقیق به سازمان TRA، امکان رد شدن پرونده شما وجود خواهد داشت.بنابراین در ارائه مدارک دقت کافی را به عمل آورید.

برنامه آمادگی به کار (Job Ready Program)

این برنامه برای آن دسته از دانشجویان بین المللی که مدرک فنی را در استرالیا به اتمام رسانده اند، در دسترس خواهد بود.به طور کلی این برنامه نیازمند مدارک سطح ۳ یا بالاتر خواهد بود.

دو قدم مهم جهت انجام این برنامه وجود دارد:

در قدم اول شما میتوانید با نشان دادن شواهدی دال براخذ مدرک فنی مربوطه در استرالیا و حداقل ۳۶۰ ساعت کار مرتبط با آن یک ارزیابی موقت دریافت نمایید.همچنین میتوانید از طریق این ارزیابی،جهت دریافت ویزای کار موقت فارغ التحصیلان ساب کلاس ۴۸۵ اقدام کنید.

سیستم امتیاز بندی مهاجرت از طریق تخصص و مهارت

در قدم بعدی نیازمند کسب حداقل ۶۰ امتیاز خواهید بود.

کسب امتیاز به عوامل زیر بستگی دارد:

۱- سن

۲- تجربه کاری مرتبط (کسب امتیاز با داشتن تجربه کاری در استرالیا یا دیگر کشورها )

۳- میزان توانایی در زبان انگلیسی

۴- تحصیل در استرالیا

۵- Nomination ایالتی

سیستم EOI

پس از کسب امتیازات لازم، میتوانید جهت Lodge کردن پرونده تان در EOI اقدام نموده، که برای این امر در ابتدا باید از سوی SkillSelect ، دعوت نامه دریافت نمایید.

Nomination ایالتی (اختیاری)

در صورتی که شغل شما در لیست SOL نباشد، میتوانید پس از Lodge کردن پرونده در EOI ، جهت Nomination ایالتی اقدام نمایید.هر ایالتی معیار های مختص به خود را دارد .اما به طور کلی هر ایالتی نیازمند تجربه کاری، توانایی در زبان انگلیسی و ارائه تعهد جهت زندگی در آن ایالت میباشد.

ویزای کار استرالیا

Visa Application

زمانی که دعوت نامه را از سوی SkillSelect دریافت نمودید، پس از آن ۶۰ روز جهت Lodge کردن پرونده تان فرصت خواهید داشت.

_ شما نیازمند ارائه مدارکی هستید که در EOI ادعا کرده اید.بنابراین دقت در تکمیل EOI بسیار مهم میباشد.

_ شما و تمامی اعضای خانواده تان ملزم به انجام تمامی آزمایشات پزشکی و ارائه نامه عدم سو پیشینه میباشید.پس از اخذ ویزا، از زمان انجام این آزمایشات،۱۲ ماه فرصت خواهید داشت که اولین ورود تان به استرالیا را ثبت نمایید.

 

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران