شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

هزینه های زندگی در استرالیا (مقایسه شهرهای مختلف)

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

همانطور که می دانید مهاجرت به استرالیا در چند سال اخیر آمار قابل توجهی داشته است و اکثر افرادی که مهاجرت به استرالیا را انتخاب میکنند، دلایل قانع کننده ای برای انتخاب خود از بین دهها کشور دارند. یکی از این دلایل قطعا زندگی در یک کشور جهان اول با امکانات عالی و رفاه بالاست . دلیل بعدی شاید زبان رسمی این کشور یعنی زبان انگلیسی باشد که باعث شده مهاجرت به استرالیا نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی برای افراد در اولویت باشد.

پر طرفدارترین شهرها برای سکونت به انتخاب متقاضیان مهاجرت به استرالیا

۱ – سیدنی اولین شهر منتخب برای زندگی پس مهاجرت به استرالیا

سیدنی بزرگترین شهر استرالیا و پایتخت ایالت نیوساوت ولز است. این شهر بیشترین جمعیت را به نسبت سایر شهرها دارد و گزینه اول متقاضیان مهاجرت به استرالیا برای زندگی و کار میباشد. از جمله دلایل انتخاب این شهر برای مهاجرت به استرالیا میتوان به داشتن هوای به نسبت معتدل در طول سال ، داشتن بالاترین امکانات رفاهی ، فرصت های شغلی بسیار و همچنین درآمد های بالاتر به نسبت سایر شهرها اشاره کرد. هر چند گفتن این نکته نیز ضروریست که هزینه های زندگی در این شهر نیز به نسبت شهرهای دیگر بالاتر بوده و متقاضیان مهاجرت به استرالیا هنگام انتخاب بهترین شهر برای کار و زندگی باید تمامی این نکات را مدنظر قرار دهند.

نمونه ای از مهمترین هزینه های زندگی در سیدنی برای اطلاع متقاضیان مهاجرت به استرالیا :

هزینه های زندگی در این شهر بطور کلی و با توجه به سبک زندگی افراد از ماهی ۶۵۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار برای یک خانواده ۳ نفره و حدود ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در ماه برای یک فرد مجرد با احتساب اجاره خانه متفاوت میباشد.

هزینه های مسکن و اجاره بها برای اطلاع متقاضیان مهاجرت به استرالیا :

هزینه های زندگی در این شهر بسته به نوع محل اقامت و لوکیشن منطقه متفاوت بوده و برای یک خانه یک خوابه در مرکز شهر از حدودا ۲۵۰۰دلار و خانه دو خوابه از حدودا ۳۱۰۰ دلار شروع میشود. همچنین با توجه به وجود مناطقی در حومه ی سیدنی که فاصله ی کمی با مرکز شهر دارند، متقاضیان مهاجرت به استرالیا میتوانند در صورت اشتغال بکار در مرکز شهر، محل اسکان با اجاره ی کمتر را در این مناطق انتخاب کنند و بدین صورت در هزینه ها اقتصادی تر عمل کنند.

سایر هزینه های زندگی در سیدنی برای اطلاع متقاضیان مهاجرت به استرالیا :

سایر هزینه هایی که متقاضیان مهاجرت به استرالیا باید از آنها اطلاع داشته باشند شامل هزینه خورد و خوراک، رفت و آمد، هزینه های مدرسه یا مهدکودک، هزینه قبوض و اینترنت، هزینه موارد رفاهی و تفریحی بسته به سبک زندگی تقریبا به ماهی ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار برای یک نفر و ۳۵۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار برای یک خانواده دو تا ۴ نفره میرسد.

همچنین بخوانید: هزینه های زندگی در سیدنی پس از مهاجرت به استرالیا

۲ – ملبورن انتخاب بسیاری از ایرانیان برای زندگی پس از مهاجرت به استرالیا

ملبورن نیز پس از سیدنی یکی از پر طرفدارترین شهرهای استرالیا برای زندگیست. این شهر دومین شهر پرجمعیت استرالیا و طبق آمار در رتبه ی بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرارداد. داشتن نرخ بیکاری پایین و حقوق بالا و هزینه ی کمتر زندگی به نسبت شهر سیدنی، این شهر را یکی از محبوبترین شهرهای کشور برای مهاجرت به استرالیا تبدیل کرده است. آب و هوای ملبورن به نسبت بسیاری از شهرها تنوع بالاتری داشته و از این نظر برای دوستداران تنوع آب و هوایی شرایط دلنشین تری برای زندگی ایجاد میکند.

نمونه ای از مهمترین هزینه های زندگی در ملبورن برای اطلاع متقاضیان مهاجرت به استرالیا :

هزینه های زندگی در این شهر به نسبت سیدنی کمی پایینتر و میتوان گفت در حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد نسبت به آن ارزانتر هست. بطور مثال هزینه های زندگی برای یک خانواده ۳ نفره پس از مهاجرت به استرالیا از حدود ماهی ۴۸۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار و برای یک فرد مجرد از حدود ماهی ۲۸۰۰ تا ۴۲۰۰ دلار متفاوت است.

هزینه های مسکن و اجاره بها پس از مهاجرت به استرالیا :

هزینه های زندگی در این شهر نیز بسته به نوع محل اقامت و لوکیشن منطقه برای یک خانه یک خوابه در مرکز شهر از حدودا ۲۱۰۰ دلار و خانه دو خوابه از حدودا ۲۸۰۰ دلار شروع میشود. همچنین همانند سیدنی متقاضیان مهاجرت به استرالیا با اسکان در حومه ی شهر میتوانند با هزینه های پایینتر هم از شرایط خوب کاری و درآمد بالا در ملبورن استفاده کنند و هم در هزینه های زندگی خود صرفه جویی کنند.

سایر هزینه های زندگی در ملبورن پس از مهاجرت به استرالیا :

سایر هزینه هایی که متقاضیان مهاجرت به استرالیا باید از آنها اطلاع داشته باشند شامل هزینه خورد و خوراک، رفت و آمد، هزینه های مدرسه یا مهدکودک، هزینه قبوض و اینترنت، هزینه موارد رفاهی و تفریحی بسته به سبک زندگی تقریبا به ماهی ۱۵۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار برای یک نفر و ۲۹۰۰ تا ۵۵۰۰ دلار برای یک خانواده دو تا ۴ نفره میرسد.

 

همچنین بخوانید: هزینه های زندگی در ملبورن پس از مهاجرت به استرالیا

۳ – بریزبن مرکز ایالت کوئینزلند و سومین مقصد متقاضیان مهاجرت به استرالیا :

شهر بریزبن سومین شهر پر جمعیت استرالیا و یکی از ۵ شهر برتر این کشور برای زندگی پس از مهاجرت به استرالیا ست. وضعیت درآمدی در این شهر قابل مقایسه با سیدنی و ملبورن و هزینه های زندگی در آن به مقدار قابل توجهی پایینتر است. این مسئله به اضافه ی فرصت های شغلی عالی این شهر را به مقصد بزرگ متقاضیان مهاجرت به استرالیا تبدیل کرده است. آب و هوای این شهر به نسبت گرم و مرطوب بوده و زمستانهای سرد و خشک دارد.

نمونه ای از مهمترین هزینه های زندگی در سیدنی برای اطلاع متقاضیان مهاجرت به استرالیا :

هزینه های زندگی در این شهر بطور کلی و با توجه به سبک زندگی افراد از ماهی ۴۴۰۰ تا ۵۶۰۰ دلار برای یک خانواده ۳ نفره و حدود ۲۳۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار در ماه برای یک فرد مجرد با احتساب اجاره خانه متفاوت میباشد.

هزینه های مسکن و اجاره بها برای اطلاع متقاضیان مهاجرت به استرالیا :

هزینه های اجاره مسکن در این شهر نیز با توجه به تعداد افراد از ماهی حدودا ۱۸۰۰ دلار برای یک منزل یک خوابه و حدودا ۲۵۰۰ دلار برای یک خانه دو خوابه در مرکز شهر شروع میشود. که متقاضیان مهاجرت به استرالیا میتوانند همچنان با اسکان در ماطق حومه شهر میتوان میزان اجاره بهای کمتری پرداخت کرد.

سایر هزینه های زندگی در بریزبن پس از مهاجرت به استرالیا :

سایر هزینه هایی که قطعا برای تصمیم گیری متقاضیان مهاجرت به استرالیا تعیین کننده خواهد بود همانند شهرهای قبلی شامل هزینه خورد و خوراک، رفت و آمد، هزینه های مدرسه یا مهدکودک، هزینه قبوض و اینترنت، هزینه موارد رفاهی و تفریحی بسته به سبک زندگی تقریبا به ماهی ۱۳۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار برای یک نفر و ۲۶۰۰ تا ۵۲۰۰ دلار برای یک خانواده دو تا ۴ نفره میرسد.

 

در صورتیکه برای مهاجرت به استرالیا و یا سرمایه گذاری در استرالیا نیاز به مشاوره رایگان دارید میتوانید از طری شماره های زیر با سازمان مهاجرتی یونیک ویزا در ارتیاط باشید و از راهنمایی وکیل مهاجرت به استرالیا بهره مند گردید:

۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴ الی ۶

 

مطالب مرتبط:

وکیل مهاجرت به استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا در سال ۲۰۲۲

مهاجرت به استرالیا بدون سابقه کار

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران