شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

انتشار لایحه تابعیت (Citizenship) استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:


تغییرات پیش نیاز های دریافت تابعیت کشور استرالیا پیش تر در تاریخ ۲۰ آپریل اعلام شده بود. لایحه رسمی این تغییرات که به پارلمان ارسال می شود به تازگی منتشر شده است. هرچند هنوز این قوانین به تصویب پارلمان نرسیده است، اما با انتشار این قوانین می توانیم دقیق تر تغییرات را بررسی کنیم.

زمان اعمال تغییرات:

لایحه تغییرات تقویت پیش نیاز های دریافت تابعیت استرالیایی به پارلمان برده شده اما هنوز به تصویب نرسیده و ممکن است قبل از تصویب تغییراتی در آن به وجود بیاید. این لایحه در موارد زیر تغییراتی را اعمال کرده است و شامل تمامی تقاضا های پس از ۲۰ آپریل خواهد شد:

۱-     پیش نیاز های مدت زمان اسکان در استرالیا

۲-     پیش نیاز زبان انگلیسی

۳-     پیش نیاز پیمان وفاداری به استرالیا

در صورت تصویب این لایحه در پارلمان تغییرات زیر در پروسه اخذ تابعیت استرالیا اعمال خواهد شد:

۱-     پیش نیاز مدت زمان اسکان در استرالیا

در قانون جدید شما بایستی ۴ سال قبل از تاریخ درخواست تابعیت استرالیا، مقیم استرالیا باشید. یعنی در مدت این ۴ سال بیش از ۳۶۵ روز خاک استرالیا را ترک نکنید. همچنین در این مدت نباید مرتکب جرم شوید. در طی این مدت باید ویزای شما اقامت دائم باشد.

در قانون قبلی تنها ۱ سال اقامت دائم برای درخواست کافی بود.

۲-     پیش نیاز زبان انگلیسی

این قانون تاکید دارد که متقاضی بایستی در آزمون آیلتس در هر ۴ مهارت نمره ۶ را کسب کند. این شرط برای تمام افراد ۱۶ سال به بالا اعمال خواهد شد. عدم ارائه نمره زبان منجر به رد درخواست خواهد شد. نمرات اخذ شده تا ۳ سال پس از آزمون مورد قبول خواهد بود.

در قانون نهایی ممکن است استثنا هایی برای موارد خاص از جمله افراد بالای ۶۰ سال و کسانی که مشکلات جسمی دارند در نظر گرفته شود.

۳-     پیش نیاز پیمان وفاداری به استرالیا

پیمان قبلی که پیمان تعهد نام داشت به پیمان وفاداری تغییر نام داده خواهد شد. این پیمان برای تمام متقاضیان بالای ۱۶ سال اجباری خواهد بود. این پیمان برای افرادی از جمله فرزندان پدر و مادر استرالیایی که در خارج از استرالیا به دنیا آمده اند نیز مورد نیاز خواهد بود.

این قانون همچنین محدودیت هایی را برای تابعیت کسانی که در استرالیا متولد شده اند ایجاد خواهد کرد.

 

تقویت تست شخصیتی:

این لایحه قدرت بیشتری به وزیر مهاجرت استرالیا برای رد و یا بررسی بیشتر متقاضیان در زمینه اطمینان از سازگاری شخصیتی آنان با جامعه استرالیا خواهد داد. تست های سنجش شخصیتی قوی تر و جامع تر خواهد شد. افراد زیر ۱۸ سال نیز در قانون جدید بایستی این تست ها را بگذرانند. افراد بالای ۱۶ سال بایستی گواهی عدم سوء پیشینه ارائه کنند و اداره مهاجرت اختیار لازم برای بررسی افراد زیر ۱۶ سال را نیز خواهد داشت.

درخواست تابعیت در موارد زیر مورد قبول قرار نخواهد گرفت:

–          فرد در انتظار حکم دادگاه برای یک پرونده درگیری باشد

–          فرد در زندان باشد

–          فرد در آزادی مشروط باشد

–          فرد با حکم دادگاه در آسایشگاه روانی باشد

–          فرد در حال طی دوره های بازپروری یا ترک اعتیاد باشد

وزیر مهاجرت استرالیا همچنین قدرت نادیده گرفتن حکم دادگاه تجدید نظر در مورد زمینه های شخصیتی را خواهد داشت.

 

ممنوعیت درخواست مجدد

با توجه به قانون جدید اگر علت رد درخواست موردی به غیر از زمان اسکان در استرالیا باشد فرد تا ۲ سال اجازه درخواست مجدد برای تابعیت استرالیا را نخواهد داشت.

 

لغو تابعیت استرالیا به دلیل ارائه اطلاعات غلط و جعلی

در زمانی که اطلاعات غلط و جعلی از طرف متقاضی به دولت ارائه شود، ممکن است به لغو تابعیت فرد منجر شود. این اطلاعات غلط شامل فرم های درخواست تابعیت، زمان ورود به استرالیا، و درخواست های قبلی ویزا می شود. هرگونه مغایرت اطلاعات ارائه شده در ۱۰ سال گذشته ممکن است باعث لغو تابعیت فرد شود.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات