شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

تغییرات ویزاهای کاری استرالیا برای پزشکان

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

این ویزاها (GPs initiative)با تنظیم تعداد پزشکان آموزش دیده در خارج از کشور(OTDs) که برای کار در بخش مراقبت های اولیه از طریق برنامه مهاجرت نیروی کارماهر، به استرالیا وارد می شوند رشد در نیروی کار پزشکی استرالیا را کنترل می کند.

رشد تعداد پزشکان عمومی

تعداد پزشکان عمومی طی دهه گذشته به میزان سه برابر بیشتر از رشد جمعیت افزایش یافته است. این به دلیل افزایش در تعداد فارغ التحصیلان پزشکی محلی آموزش دیده و حفظ سطح بالای OTD است. بدون مدیریت این رشد، استرالیا در سال ۲۰۳۰ با بیش از ۷۰۰۰ پزشک مازاد نیاز قرار می گیرد. داده ها نشان می دهد که رشد تعداد پزشکان در کلان شهر های بزرگ و مناطق شهری به مراتب بیشتر از مناطق روستایی و دورافتاده ای است که در آن نیاز بیشتری وجود دارد.

هدایت پزشکان به سمت نواحی ای از استرالیا که نیاز بیشتری به آن ها دارند، مخصوصا روستاها و نواحی دور افتاده

تحت ویزای ابتکار عمل GPs، تعداد OTD هایی که از طریق برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر، به عنوان نیروی کار مراقبت های اولیه سلامت وارد استرالیا می شوند، در۴ سال اینده به حدود ۲۰۰ پزشک در سال کاهش می یابد.

این ابتکار عمل ، پزشکان را به مناطقی که دسترسی کمتر به خدمات پزشکی دارند( مانند مناطق روستایی و دورافتاده استرالیا ) هدایت می کند. این اقدام برای کاهش خدمات فعلی خدمات در نظر گرفته نشده است ، اما برای کاهش رشد غیر ضروری در مناطقی که در حال حاضر در آنها سطح بالایی از دسترسی به خدمات پزشکی (Medicare) وجود دارد الزامی است.

OTD های کمتر در قسمت مراقبت های اولیه باعث کاهش فشار در محل های آموزشی و ایجاد فرصت های بیشتر برای فارغ التحصیلان پزشکی آموزش دیده استرالیا می شوند که تعداد آنها نیز در حال افزایش است.

الزامات جدید برای اسپانسرشدن کارفرمایان داخل استرالیا

الزامات جدید برای کارفرمایانی که از پزشکان خارج از کشور برای کار در استرالیا حمایت می کنند، قرار است در ۲۵ فوریه ۲۰۱۹ آغاز شود. همه کارفرمایان که قصد اسپانسر شدن برای پزشکان خارج از استرالیا را دارند میبایست از یک آژانس نیروی کار روستایی (RWA) برای دریافت گواهینامه (گواهینامه نیروی کار در حوزه سلامت) اقدام نمایند.

گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامت، نامه ای است که توسط RWA صادر شده است و تأیید کننده نیاز واقعی برای پر کردن یک موقعیت اولیه مراقبت های بهداشتی در یک محل مشخص در استرالیا توسط دکتر خارجی در سه شغل زیر است.

 • پزشک عمومی (ANZSCO 253111)؛
 • رزیدنت پزشکی (ANZSCO 253112)؛ و
 • متخصص پزشکی که در گرو های شغلی دیگر طبقه بندی نشده است (ANZSCO 253999)

کارفرمایانی که قصد اسپانسر شدن در یکی از ویزاهای زیر را دارند میبایست گواهینامه نیروی کار در حوزه سلامت را همراه درخواست خود ارسال نمایند:

 • ویزای کمبود مهارت های موقت (TSS، زیر کلاس ۴۸۲)
 • ویزای نامینیشن کارفرما (ENS، زیر کلاس ۱۸۶)
 • ویزای اسپانسر منطقه ای (RSMS، زیر کلاس ۱۸۷)

 

سایر مشاغل پزشکی، به عنوان مثال متخصصان غیرپزشکی، نیاز به گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامت ندارند.

 

مراحلی که کارفرمایان برا ی اخذ گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامت میبایست انجام دهند:

فقط کارفرمایان می توانند فرم درخواست برای گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامت تکمیل کنند. OTD ها باید برای ارسال فرم درخواست با کارفرمایان یا عوامل استخدام ارتباط برقرار کنند.

برای کسب گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامت ، کارفرمایان باید فرم درخواست را با عنوان General Practice Workforce Inc ارسال کنند.

HR + Tasmania با RWA درامور مربوطه برای ارزیابی درخواست ها همکاری خواهد کرد.

 

 1. از visaforgps@hrplustas.com.au
 2. فرم را با جزئیات تکمیل کنید.
 3. HR + Tasmania از طریق visaforgps@hrplustas.com.au ارسال کنید.
 4. HR + Tasmania پردازش درخواست را سازماندهی می کند.
 5. نتیجه ارزیابی به کارفرمایان ایمیل می شود.

اگر موفقیت آمیز باشد، کارفرمایان یک ایمیل از HR + Tasmania با یک نامه گواهی نامه (Certificate of Workforce Health) به عنوان پیوست PDF دریافت خواهند کرد.

اگر موفقیت آمیز باشد، کارفرمایان یک ایمیل از HR + Tasmania با یک نامه گواهی نامه (Certificate of Workforce Health) به عنوان پیوست PDF دریافت خواهند کرد.

توجه داشته باشید: HR + Tasmania با کارفرمایان در صورت نیاز به اطلاعات و یا توضیحات بیشتری تماس خواهد گرفت. کارفرمایان همچنین می توانند با HR + 1800 022000 تماس بگیرند.

 

تأثیر بر پزشکان تحصیل کرده در خارج از کشور

ویزا های پزشکان عمومی:

 • شامل پزشکان فارغ التحصیل خارج از استرالیا میباشد که از داخل و یا خارج استرالیا به دنبال شغل به عنوان نیروی کار ماهر در استرالیا هستند (متقاضیان ویزای موقت و یا اقامت دائم استرالیا )
 • فقط بر تعداد OTD ها در مکان های شهری که به خوبی خدمات وجود دارد و در شهرهای بزرگ تاثیر می گذارد.
 • محدود کردن گزینه های OTDs جهت اخذ ویزای اسپانسری کارفرما از موقعیت های واقع در مناطق روستایی، مناطق دور افتاده و مناطق با گواهی expedited Workforce Health.
 • بر واجد شرایط بودن OTD ها برای اخذ ویزا جهت ورود به استرالیا تاثیر نمی گذارد. این اقدام فقط گزینه های کارفرمایان را برای استخدام OTD ها برای پر کردن جایگاه در شهرهای بزرگ و مناطق شهری کاهش می دهد.
 • بر تعداد OTD هایی که در موقعیت های مبتنی بر بیمارستان کار می کنند تاثیر نمی گذارد، زیرا این موقعیت ها به طور خودکار گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامترا صادر می کنند.
 • مانعی برای ادامه کار پزشکان متخصص در حال حاضر، از جمله OTD ها در نقش فعلی آنها ایجاد نمی کند.در مورد OTDs گواهینامه نیروی کار پیشرفته صادر شده برای ادامه کار در موقعیت فعلی خود، در همان محل و با همان کارفرمایان صادر می شود.
 • مانع جستجوی کار برای دانشجویان خارجی که از دانشگاه های پزشکی استرالیا فارغ التحصیل می شوند ، نمی شود. برای آنها یک گواهینامه نیروی کار ارتقاء داده شده صادر میشود و از دسترسی فزاینده ای به مکان های آموزش تخصصی نیز بهره مند خواهند شد.
 • بر سایر مشاغل پزشکی تأثیر نخواهد گذاشت. به عنوان مثال متخصصان غیر GP، نیازی به گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامتندارند.

 

ابزار برنامه ریزی برای توزیع موثرتر نیروی کار

ویزا های GP ها توسط یک ابزار برنامه ریزی داده جدید توسعه یافته توسط وزارت بهداشت، که باعث توزیع مؤثرتر پزشکان آموزش دیده در خارج از کشور به مناطقی که نیاز به آنها بیشتر است ( به خصوص مناطق منطقه ای، روستایی و مناطق دورافتاده) پشتیبانی می شود. ابزار برنامه ریزی به RWA ها کمک می کند تا تعیین کند که آیا موقعیت کاری تبلیغ شده جهت اخذ ویزا در منطقه ای که نیازمندی واقعی برای خدمات مراقبت های اولیه را دارد، قرار می گیرد یا خیر.

 

روند ارزیابی آژانس های نیروی کار روستایی (RWA)

RWA ها برنامه های کاربردی برای گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامترا طبق دستورالعمل های ارائه شده توسط وزارت بهداشت در نظر می گیرند تا اطمینان حاصل شود که روند ارزیابی موثر، شفاف و سازگار با قوانین و مقررات مربوطه است.

به عنوان بخشی از فرایند ارزیابی RWA ها:

 • ارزیابی مناسب بودن موقعیت شغلی مورد نظر کارفرما برای اسپانسری یک پزشک OTD
 • ارزیابی موقعیت های شغلی و تصمیم گیری در خصوص صدور گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامت ، بر اساس معیارهای مشخص شده توسط وزارت بهداشت و دانش محلی / منطقه ای.
 • واجد شرایط بودن OTD ها را در خصوص اخذ ویزا بررسی نمیکند.
 • بای موقعیت های شغلی که مکان های جغرافیایی آن ها کمبود مهارت های پزشکی نداشته باشند، گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامت صادر نمیکند.

فرآیند ارزیابی و تایید طراحی شده است که منصفانه و غیر تبعیض آمیز باشد.

 

گزینه های موجود در صورت رد شدن درخواست کارفرما :

در مواردی که درخواست صدور گواهینامه رد می شود، HR + Tasmania به متقاضی (کارفرما / آژانس استخدام) ایمیل می فرستد. این ایمیل مشاوره در مورد دلایل عدم صدور گواهینامه ارائه می دهد . زمانی که گواهینامه صادر نشود، به کارفرمایان و / یا OTD ها تماس با HR + Tasmania و مشاوره پیشنهاد میشود.

OTD هایی که به خاطر نبود گواهینامه قادر به کار نیستند، بهتر است تا با RWA در کشور / منطقه ای که مایل به کار هستند تماس بگیرند.

لیستی از RWA ها در doctorconnect.gov.au/internet/otd/publishing.nsf/Content/professionalBodies موجود است.

 

تغییر شرایط پس از دریافت گواهینامه

اگر شرایط بعد از صدور گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامتو قبل از ارسال آن به اداره مهاجرت تغییری داشته باشد کارفرما باید برای مشاوره با RWA تماس بگیرد. اگر اطلاعاتی که در گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامت ثبت شده است، با اطلاعات مربوط به معرفی نامه مطابقت نداشته باشد، درخواست کارفرما رد خواهد شد.

 

گواهینامه های صادر شده به نام یک پزشک و برای یک موقعیت شغلی

پزشکی که اسم وی در گواهینامه قید میگردد میبایست همان شخصی باشد که کارفرما قصد دارد اسپانسر وی شود. گواهی فقط می تواند برای موقعیت شغلی تعیین شده توسط کارفرما مورد استفاده قرار گیرد.

در اپلیکیشن فرم ، موقعیت مکانی شغل پیشنهادی و نوع خدمات (مانند بیمارستان، درمانگاه و غیره) درج میشود. این فرم همچنین مستلزم تعهدی است که اطلاعات ارائه شده درست و صحیح باشد. ارائه اطلاعات نادرست یا گمراه کننده، باعث ایجاد اشکال در پروسه خواهد شد.

در حالی که موقعیت های مبتنی بر بیمارستان، گواهینامه را به صورت اتوماتیک دریافت خواهند کرد، این اپلیکیشن ها توسط HR + Tasmania مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا اطمینان حاصل شود که مکان های مشخص شده در واقع همان بیمارستان ها می باشند.

شرایط جا به جایی برای دارندگان ویزا با اسپانسرس کارفرما

دارندگان ویزای TSS فقط باید در موقعیتی قرار بگیرند که توسط کارفرمای حمایت کننده خود و یا مؤسسات مرتبط با کارفرمای حمایت کننده مشخص شده است. با این حال، برخی از دارندگان ویزا از این الزام معاف هستند و ممکن است تحت عنوان قراردادی مستقل با اسپانسر خود مشغول به کار شوند و ممکن است برای چند کارفرما کار کنند (عنوان شغلی متقاضی نباید تغییر کند)

درخواست نامینیشن جدید TSS زمانی مورد نیاز است که:

 1. TSS مایل به تغییر شغل است؛ یا
 2. از سوی یک کارفرمای جدید که هیچ ارتباطی با کارفرمای اصلی ندارد، استخدام شود.

دارندگان ویزای ENS و RSMS ساکنان دائمی هستند و می توانند جابجا شوند. با این وجود، در خصوص ویزای RSMS در صورتی که صاحب ویزا در طی شش ماه پس از صدور ویزا کار خود را آغاز نکند و یا در مدت دو سال از شروع استخدام، موقعیت شغلی خود را ترک کند، ویزای وی کنسل میگردد.

صدور اتوماتیک گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامت در موقعیت های شغلی موجود در بیمارستان ها

گواهینامه ها برای موقعیت های بیمارستان به طور خودکار صادر می شود. برای این موقعیت ها، کارفرمایان قادر خواهند بود چندین موقعیت شغلی را در یک اپلیکیشن ارائه دهند تا روند درخواست تسریع گردد.

بخش های بهداشتی و بیمارستان های ایالتی که مایل به استفاده از OTD در موقعیت های اولیه مراقبت های بهداشتی هستند، باید یک فرم استاندارد را ارسال کنند، یا برای کمک به HR + Tasmania تماس بگیرند.

 

بررسی کلی موقعیت های شغلی موجود در بیمارستان ها

متخصصین مشغول به کار در بیمارستان (یا پزشکان) به بیمارانی که از سوی پزشکان عمومی جهت دریافت خدمات تخصصی پزشکی به آنها ارجاع داده شده اند خدمات ارائه مینمایند.

موقعیت های پزشکیان بیمارستان عبارتند از:

 • پزشکان ارشد با مدارک تحصیلی تخصصی
 • پزشکان تازه کار که تحت نظارت پزشکان ارشد کار می کنند (دارندگان فلوشیپ، رزیدنت ها و اینترن ها). بعضی از پزشکان جوان ممکن است در برنامه های آموزش تخصصی کالج پزشکی شرکت کنند.

پزشکان ارشد و تازه کار که در بخش های اورژانس عمومی و یا خصوصی مشغول به کار هستند، به عنوان پزشکان بیمارستان درنظر گرفته می شوند. موقعیت های کاری بیمارستان خصوصی نیز مانند موقعیت های شغلی موجود در بیمارستان های عمومی تاییدیه را دریافت می کنند.

صدور سریع گواهی نامه نیروی کار در حوزه سلامت

علاوه بر موقعیت های شغلی موجود در بیمارستان، تایید سریع برای این موارد در دسترس خواهد بود:

 • موقعیت های واقع در مناطق روستایی، دور افتاده و منطقه ای استرالیا (Modified Monash Model eg MM categories 3-7 )
 • موقعیت های شغلی که قرار است توسط پزشکان استرالیایی که نیاز به ویزا دارند، پر شوند.
 • موقعیت های شغلی که قرار است توسط OTD در Aboriginal Medical Service (AMS) پر شود.

 

زمان تقریبی پروسه و دستورالعمل برای صدور گواهینامه

 • گواهینامه های نیروی کار پیشرفته ظرف دو روز کاری صادر می شود.
 • یک ارزیابی استاندارد برای صدور گواهی نامه ۵ تا ۱۰ روز کاری زمان لازم دارد. اگر اطلاعات اضافی مورد نیاز باشد ، RWA کارفرما را مطلع خواهد کرد.
 • برای درخواست و صدور گواهینامه هیچ هزینه ای وجود ندارد.
 • پزشکی که اطلاعات کار فرمای خود را بدون رضایت او ارائه می دهد، شامل بند ارائه اطلاعات جعلی یا گمراه کننده است.
 • اطلاعات ارائه شده به RWA در درخواست صدور گواهینامه و در گواهینامه نیروی کاردرمانی(درصورت صدور)، باید با اطلاعاتی که در فرم نامینیشن برای اداره مهاجرت ارائه شده است مطابقت داشته باشند.
لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران