شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ارزان ترین روش مهاجرت به استرالیا در سال ۲۰۲۰

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

برای مهاجرت به استرالیا روش های متنوعی وجود دارد و اداره مهاجرت این کشور ویزاهای بسیار متنوعی را در اختیار متقاضیان مهاجرت به استرالیا قرار داده است. از آنجایی که نرخ بیکاری در استرالیا بسیار پایین است و این کشور همواره در صدد جذب افراد متخصص از سایر کشورها بوده است ویزاهای کاری جزو پر طرفدارترین ویزاها برای مهاجرت به استرالیا به شمار میروند. این ویزاها جزو ارزان ترین روشهای مهاجرت به استرالیا نیز به شمار میروند.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا با ویزاهای کار را دارید باید بدانید درآمد متوسط در این کشور حدود ۵۸۵۰۰ دلار استرالیا در سال و حداقل حقوق پرداختی برای کار تمام وقت نیز حدود ۳۵۰۰ دلار استرالیا در ماه است.

در ادامه به معرفی برخی از روش های ارزان مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای کاری میپردازیم.

 

مهاجرت به استرالیا با ویزای کار فارغ التحصیلان دانشگاه امیر کبیر و دانشگاه تهران:

 

این ویزا مختص افرادی است که در رشته های مهندسی از یکی از این دو دانشگاه فارغ التحصیل شده باشند و سن آنها زیر ۳۱ سال باشد و همچنین از زمان فارغ التحصیلی بیش از ۲ سال نگذشته باشد. چنانچه شخصی هر سه شرط مذکور را دارا باشد میتواند برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ساب کلاس ۴۷۶ اقدام کند. هزینه اپلیکیشن این ویزا در اداره مهاجرت  ۴۰۵ دلار برای متقاضی اصلی مهاجرت به استرالیا، ۲۰۰ دلار برای همسر وی و ۱۰۰ دلار برای فرزندان زیر ۱۸ سال ایشان میباشد.

 

مهاجرت به استرالیا با ویزای تخصص و مهارت یا Skilled Workers :

 

این ویزا مختص افرادی است که  سن زیر ۴۴ سال داشته باشند ، دارای مدرک دانشگاهی و سابقه کار مرتبط به آن بوده و شغل آنها در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا که هر ساله توسط اداره مهاجرت منتشر میگردد وجود داشته باشد.

 

این ویزا شامل سه ساب کلاس ۱۸۹-۱۹۰ و ۴۹۱ است که ساب کلاس ۱۹۰ و ۱۸۹ امکان مهاجرت به استرالیا با اقامت دائم را به متقاضی میدهند و ساب کلاس ۴۹۱ امکان مهاجرت به استرالیا با ویزای مشروط ۵ ساله که قابلیت تمدید شدن به اقامت دائم را دارد.

 

برای اخذ این ویزا ابتدا مدارک متقاضی میبایست در سازمان ارزیابی کننده مختص رشته وی ارزیابی شود. هزینه ارزیابی مدارک جهت مهاجرت به استرالیا در سازمان های مختلف:

هزینه ارزیابی مدارک متقاضی مهاجرت به استرالیا در سازمان VETASSESS: 880 دلار استرالیا

هزینه ارزیابی مدارک متقاضی مهاجرت به استرالیا در سازمان TRA (ویژه مشاغل فنی مانند جوشکاری و …): ۱۰۰۰ دلار استرالیا

هزینه ارزیابی مدارک متقاضی مهاجرت به استرالیا در سازمان مهندسین استرالیا: ۱۱۵۵ دلار استرالیا

هزینه ارزیابی مدارک متقاضی مهاجرت به استرالیا در انجمن کامپیوتر استرالیا: ۵۰۰ دلار استرالیا

 

پس از انجام ارزیابی و دریافت دعوتنامه میبایست هزینه ی ویزا اپلیکیشن به اداره مهاجرت پرداخت شود  که عبارت است از ۴۰۴۵ دلار برای متقاضی اصلی مهاجرت به استرالیا، ۲۰۲۰ دلار برای همسر وی و ۱۰۱۵ دلار برای فرزندان زیر ۱۸ سال ایشان میباشد.

 

 

مهاجرت به استرالیا با ویزای کار کمبود تخصص موقت :

 

این ویزا که با ساب کلاس ۴۸۲ شناخته میشود دارای سه نوع کوتاه مدت ، میان مدت و نوع توافقنامه کاری(Labour agreement stream) است و محدودیت سنی ندارد مگر آنکه کارفرما در استرالیا رنج سنی خاصی را تعیین نماید.

برای مهاجرت به استرالیا با نوع کوتاه مدت این ویزا ، متقاضی مهاجرت به استرالیا باید شغلی داشته باشد که در لیست STSOL  موجود باشد. این نوع ویزا معمولا دو ساله است

برای مهاجرت به استرالیا با نوع میان مدت این ویزا متقاضی مهاجرت به استرالیا باید شغلی داشته باشد که در لیست MLTSSL  یا ROL وجود داشته باشد. در این نوع ویزا  که معمولا ۴ ساله است، شخص می تواند پس از ۳ سال برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام نماید.

متقاضی مهاجرت به استرالیا با ویزای ۴۸۲ حتما باید توسط یک کارفرمای تایید شده در استرالیا اسپانسری دریافت کرده باشد. منظور از بیزینس تایید شده این است که باید اثبات شود که بیزینس به صورت قانونی در حال فعالیت در استرالیا است و اثبات کند برای جذب نیروی کار مورد نظر خود در داخل استرالیا  تبلیغات و درخواست نیروی کار نموده است ولی موفق به استخدام فرد مناسب نشده است.

هزینه اپلیکیشن این ویزا در اداره مهاجرت برای نوع کوتاه مدت  ۱۲۶۵ دلار برای متقاضی اصلی مهاجرت به استرالیا، ۱۲۶۵ دلار برای همسر وی و ۳۲۰ دلار برای فرزندان زیر ۱۸ سال ایشان میباشد.

هزینه اپلیکیشن این ویزا در اداره مهاجرت برای نوع میان مدت و توافقنامه کاری  ۲۶۴۵ دلار برای متقاضی اصلی مهاجرت به استرالیا، ۲۶۴۵ دلار برای همسر وی و ۶۶۰ دلار برای فرزندان زیر ۱۸ سال ایشان میباشد.

 

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به استرالیا با مشاوران یونیک ویزا در ارتباط باشید:

۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴ الی ۶

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران