شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

قوانین پایان کار

دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

اتمام کار در استرالیا

مدت زمان کار در استرالیا به یکی از دلایل زیر می تواند پایان یابد:

۱- اخراج از محل کار یا پایان مهلت قرارداد یا  انصراف از کار: در چنین مواردی کارمند موظف به ثبت درخواست خود به صورت کتبی است که  می تواند به صورت دستی و یا از طریق پست انجام گیرد.

۲- کارفرما نیز باید در آخرین پرداخت، حقوق کارمند را دقیق محاسبه و واریز نماید. حقوق شامل موارد زیر می گردد:

  • حق شغل
  • ۱۷ درصد افزایش حقوق برای عیدی
  • کمک هزینه
  • اضافه کاری
  • کسورات

۳- اخراج ناعادلانه: کارمند می بایست از طریق سازمان  Fair Work فرم اطلاع رسانی را تکمیل و ارسال نماید.

 

 

شایان ذکر است فقط افرادی می توانند اقدام نمایند که ۶ماه از تاریخ کارکرد آنها در مکان های بزرگ یا ۱۲ ماه در مکان های کوچک گذشته باشد.

۴- ورشکستگی شرکت: اگر شرکت در آستانه ورشکستگی باشد و تعدیل نیرو نماید، کارمند موظف است حداکثر تا ۲۱ روز به Fair Work اطلاع رسانی نماید. دولت به کارمندان در این مورد تا ۱۳ هفته حقوق عقب افتاده، مرخصی سالانه، مرخصی افراد باسابقه و ۴ هفته حق Redundancy می دهد. البته بهتر است قبل از اینکه شرکت ورشکستگی خود را اعلام نماید، این مسئله را گزارش نمایید.

https://www.uniquevisa.net

 

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران