شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

آخرین وضعیت ایالتها و امتیازات مورد نیاز برای اخذ ویزای تخصص و مهارت

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

متقاضیان ویزای تخصص و مهارت برای مهاجرت به استرالیا باید توجه داشته باشند که صدور دعوتنامه در سیستم اسکیل سلکت در راند های سال گذشته با سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸ بسیار متفاوت بوده است. در سال گذشته امتیاز مورد نیاز برای اخذ دعوتنامه پیوسته در حال افزایش بود و تعداد کمی دعوتنامه صادر گردید در نتیجه این امر تعداد زیادی از متقاضیان موفق به اخذ دعوتنامه نشدند و همچنان در انتظار هستند. در حال حاضر که به اواخر سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ نزدیک میشویم نگاهی به شرایط ساب کلاسهای مختلف ویزای تخصص و مهارت خواهیم داشت:

ویزای مستقل تخصص و مهارت (ساب کلاس ۱۸۹) و ویزای تخصص و مهارت با اسپانسر خانوادگی (ساب کلاس ۴۸۹):

اگرچه امتیاز قابل قبول همچنان ۶۰ میباشد ولی متقاضیانی که برای ساب کلاس ۱۸۹ درخواست داده اند میبایست امتیازات خود را حداقل به ۷۵ ارتقا دهند. (در ماه های اخیر این امتیاز ۷۰ بوده است ولی درحال حاضر افزایش یافته است.)

این موضوع در خصوص تمام مشاغل غیر از مشاغل PRO RATA صدق میکند و بدین معنی است که برای شغلهایی که پیش از این با امتیاز ۶۰ دعوتنامه صادر میگردید در حال حاضر ۷۵ امتیاز مورد نیاز است. همچنین بر روی شغلهایی که در ادامه مشاهده میکنید و مشاغل غیر pro rata که در لیست MLTSSL وجود دارند نیز اعمال میگردد:

Registered Nurses

Managements Consultants

trade occupations

ویزای تخصص و مهارت با اسپانسر خانوادگی (ساب کلاس ۴۸۹):

مانند متقاضیان ساب کلاس ۱۸۹ در خصوص متقاضیان ساب کلاس ۴۸۹ با اسپانسر خانوادگی ۸۰ امتیاز جهت دریافت دعوتنامه مورد نیاز است. علی رغم این موضوع که امتیاز ۸۰ بسیار بالا است صدور دعوتنامه ها به کندی صورت میگیرد به طور میانگین در هر راند ۵ دعوتنامه صادر میگردد.

مشاغل PRO RATA :

در ادامه لیستی از مشاغل pro rata را به همراه امتیازات مورد نیاز آنها جهت صدور دعوتنامه مشاهده مینمایید:

 • Accountants: 80
 • Auditors, Company Secretaries and Corporate Treasurers: 80
 • ICT Business and System Analysts: 75
 • Software and Applications Programmers: 75
 • Electronics Engineer: 75
 • Industrial, Mechanical and Production Engineers: 75
 • Other Engineering Professionals: 75
 • Computer Network Professionals: 75

حسابداران و حسابرسان:

اگرچه ظرفیت رشته حسابداری در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷با افزایش چشمگیری همراه بود ولی فقط افرادی که دارای ۸۰ امتیاز بودند موفق به اخذ دعوتنامه شدند. ممکن است این روال در سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸ نیز ادامه یابد.

بر اساس ۲۷۶۸ نفر ظرفیت این رشته ها که قبل از اول جولای ۲۰۱۸ باقی مانده بود، زمان انتظار از زمان ارسال EOI تا اخذ دعوتنامه با افزایش همراه بوده و به عنوان مثال حسابداران بیش از ۲۱ هفته و حسابرسان بیش از ۱۸ هفته منتظر صدور دعوتنامه بوده اند. (این افراد ۸۰ امتیاز داشته اند)

متخصصان IT:

در حال حاضر دعوتنامه برای این گروه سریعتر صادر میشود هرچند که بر امتیازات مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه زمان آن نیز متغیر است:

 • Computer Network Professionals on 75 points: حداقل ۸ هفته
 • Engineers and Software, Applications Programmers: حدود ۱۲ هفته
 • ICT Business and System Analysts: کمی بیش از ۱۷ هفته

امتیاز مشاغل پرطرفدار ممکن است برای سال آتی نیز همچنان بالا باقی بماند.

مهندسان:

متقاضیان کد های شغلی Other Engineering Professionals با ۷۵ امتیاز ۱۱ هفته در صف انتظار دریافت دعوتنامه هستند. در حالیکه مهندسان الکترونیک ، مهندسان صنایع، مهندسان مکانیک تنها ۴ هفته منتظر میمانند.

بر اساس آمار و اطلاعات موجود امیدواریم که امتیاز مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه کاهش داشته باشد.

ویزای تخصص و مهارت با اسپانسر ایالتی (ساب کلاس ۱۹۰)

همچنان محتمل است که افراد ۶۰ امتیازی موفق به اخذ دعوتنامه بابت ساب کلاس ۱۹۰ شوند. این موضوع برای افرادی که به هر دلیلی قادر به افزایش امتیازات خود به ۷۵ نیستند بسیار مهم است. هر ایالتی ممکن است برای اسپانسر شدن شرایط خاص خود را داشته باشد و متقاضی میبایست انها را براورده نماید.

بسیاری از ایالت ها در حال حاضر برنامه اسپانسری خود را متوقف نموده اند و در اول جولای ۲۰۱۸ مجددا آغاز به کار مینمایند.

شرایط فعلی ایالت ها:

ایالت ACT : تعداد زیادی از متقاضیان ساب کلاس ۱۹۰ موفق به اخذ اسپانسری این ایالت شده اند. صدور دعوتنامه های این ایالت به کندی صورت میگیرد و برای ویزای ۴۸۹ اسپانسر نمیشود.

ایالت NSW: برای ساب کلاس ۴۸۹ شرایط را سخت تر نموده و مدارک بیشتری درخواست میکند لذا تعداد دعوتنامه ها برای این ساب کلاس در مقایسه با ۱۹۰ کمتر است.

برخی مناطق کم جمعیت این ایالت تا بعد از جولای ۲۰۱۸ دعوتنامه جدیدی صادر نمی کنند هرچند که همچنان امکان ارسال درخواست برای سال مالی بعدی وجود دارد.

این ایالت در مقایسه با سایر ایالت ها برای صدور دعوتنامه ساب کلاس ۱۹۰ امتیاز بالاتری را در نظر گرفته است و تعداد دعوتنامه های این ساب کلاس برای سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷ تکمیل شده است.

ایالت NT: این ایالت دعوتنامه های ساب کلاس ۴۸۹ را بیش از ۱۹۰ صادر نموده است.

ایالت Queensland: در حال حاضر برنامه اسپانسری برای ویزای تخصص و مهارت بسته شده است و بعد از جولای ۲۰۱۸ مجددا آغاز به کار مینماید.

ایالت South Australia : سیاست های این ایالت بابت اسپانسر شدن دائم در حال تغییر است لذا مدارک مختلفی را در زمانهای مختلف درخواست میکند. تعداد دعوتنامه های ساب کلاس ۴۸۹ بسیار بیشتر از ساب کلاس ۱۹۰ بوده است.

Tasmania : بصورت مساوی اسپانسر ساب کلاس ۴۸۹ و ۱۹۰ میشود. شروطی مثل درس خواندن یا زندگی در این منطقه معمولا از متقاضیان خواسته میشود.

ایالت Victoria: تعداد دعوتنامه های ساب کلاس ۴۸۹ بسیار اندک بوده و بر خلاف آن تعداد زیادی دعوتنامه برای ساب کلاس ۱۹۰ صادر نموده است. تا بعد از جولای ۲۰۱۸ دعوتنامه ای صادر نمیکند.

ایالت Western Australia: هیچ دعوتنامه ای برای ساب کلاس ۱۹۰ یا ۴۸۹ صادر نکرده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به استرالیا و امتیازات مورد نیاز با مشاوران ما در ارتباط باشید: ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۲۴ الی ۶

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران