شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

شرایط ایالت استرالیای جنوبی (South Australia) برای ویزای تخصص و مهارت

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

ایالت استرالیای جنوبی یکی از حامیان برنامه مهاجرت از طریق ویزای تخصص و مهارت (Skilled Migration) است. با تشدید رقابت در زمینه این ویزا این ایالت می تواند یکی از گزینه های مناسب برای متقاضیان باشد.

گزینه های موجود ویزای تخصص و مهارت:

متقاضیانی که درخواست امتیاز اسپانسر ایالتی را دارند می توانند از هر دو گزینه اسپانسر ایالتی و اسپانسر منطقه های کم جمعیت در این ایالت استفاده کنند.

ویزای ساب کلاس ۱۹۰ اسپانسر ایالتی:

این ویزا اقامت ۵ ساله دائم است. شما می توانید در هر کجای ایالت استرالیای جنوبی که مایل هستید زندگی کنید. انتظار می رود شما در ۲ سال اول اقامت خود در این ایالت زندگی کنید. جهت اقدام برای دریافت این ویزا رشته شما باید در لیست STSOL باشد. این ویزا ۵ امتیاز به امتیازات شما می افزاید.

ویزای ساب کلاس ۴۸۹ منطقه ای موقت

۱-    اسپانسر ایالتی مناطق کم جمعیت: برای اینکه بتوانید از ۱۰ امتیاز اسپانسر ایالتی منطقه های کم جمعیت استفاده کنید بایستی رشته شما در لیست STSOL باشد.

۲-    اگر یکی از بستگان شما در مناطق کم جمعیت زندگی می کند می توانید از ۱۰ امتیاز اسپانسر فامیلی برای این مناطق استفاده کنید. تمام ایالت استرالیای جنوبی شامل این قانون می شود.

این ویزا یک ویزای ۴ ساله موقت است که شما و اعضای خانواده تان می توانید در این مدت کار و تحصیل کنید. و بعد از دو سال اقامت و حداقل یک سال کار در این مدت می توانید برای تبدیل ویزای خود به اقامت دائم اقدام کنید.

برخی رشته ها در ایالت استرالیای جنوبی محدود به ویزای ۴۸۹ هستند و فقط برای این ویزا امکان اقدام دارند.

 

لیست رشته ها در استرالیای جنوبی

دو لیستی که به صورت اختصاصی برای ایالت استرالیای جنوبی مورد استفاده قرار می گیرند:

۱-    لیست SNOL: رشته هایی که تقاضای بالایی برای آنها در این ایالت وجود دارد.

۲-    لیست SSL: رشته های دیگر در لیست STSOL که نیاز به امتیاز بالا دارند.

سابقه کار مورد نیاز:

متقاضیان ویزای تخصص و مهارت ایالت استرالیای جنوبی بایستی حداقل ۱ سال در ۳ سال اخیر سابقه کار مرتبط با رشته خود را ارائه دهند. برخی رشته ها در لیست SNOL نیاز به ارائه سابقه کار بیشتری دارند.

پیش نیاز زبان

سطح زبان مورد نیاز برای ایالت استرالیای جنوبی همانند برنامه کلی ویزای تخصص و مهارت آیلتس ۶ در چهار مهارت می باشد. البته برخی رشته ها از جمله رشته های مدیریت، حوزه سلامت، کشاورزی و مددکاری اجتماعی سطح زیان بالا تری نیاز دارند.

برنامه ایالت استرالیای جنوبی برای ظرفیت رشته ها

دولت استرالیای جنوبی برای هر رشته ظرفیت خاصی در نظر گرفته است که با پر شدن این ظرفیت رشته در لیست شرایط خاص قرار می گیرد. این ظرفیت ها هر سال در ماه جولای صفر می شوند و دور از ذهن نیست که زمان باز شدن ظرفیت ها طی چند ساعت پر شوند.

هر رشته ای که در لیست شرایط خاص قرار بگیرد به یکی از ۵ مورد زیر نیاز خواهد داشت:

۱-    فارغ التحصیلی از دانشگاه های استرالیای جنوبی

۲-    مشغول به کار بودن در استرالیای جنوبی

۳-    داشتن بستگان نزدیک در استرالیای جنوبی

۴-    معدل بالا در فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیای جنوبی

۵-    امتیاز بسیار بالا (۸۵ و بالاتر)

لازم به ذکر است مورد پنجم (امتیاز بالا) با احتساب امتیاز اسپانسر ایالتی است.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران