شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

تغییرات و آپدیت های جدید سازمان (ACS)

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

تغییرات و آپدیت های جدید سازمان Australian Computer Society (ACS) که از روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹.۰۴.۱۱ مصادف با ۲۰۲۰.۰۷.۰۱ عملی خواهد شد.

 

تغییرات ارائه شده در ارزشیابی کد گروه شغلی ( ANZSCO ۲۶۲۱) این سازمان:

این گروه شامل سه کد شغلی به شرح ذیل می باشد:

مدیر پایگاه داده (۲۶۲۱۱۱ Database Administrator)

کارشناس (متخصص) امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات (۲۶۲۱۱۲ ICT Security Specialist)

مدیر سیستم (۲۶۲۱۱۳ Systems Administrator)

با توجه به این موضوع که امروزه امنیت سایبری (امنیت رایانه ای) خود یک تخصص درنظر گرفته می شود، متفاضیانی که تحت عنوان کارشناس (متخصص) امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات (۲۶۲۱۱۲ ICT Security Specialist) می خواهند اقدام کنند بر اساس معیارهای جداگانه ای نسبت به سایر مشاغل موجود در این گروه ارزیابی می شوند. در ضمن این موضوع در راستای برنامه ها و معیارهای مربوط به گواهی و مدرک دانشگاهی امنیت سایبری (امنیت رایانه ای) از طریق سازمان ACS ارزیابی می شود.

 

   شرایط و نحوه ی پذیرش واحدهای درسی رشته ی الکترونیک در مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ICT:

سازمان ACS، واحدهای درسی ارائه شده در رشته ی الکترونیک را مورد بررسی مجدد قرار داده و میزان ارتباط واحدهای درسی را با ICT را بازبینی کرده است. با توجه به بررسی های انجام شده، سازمان ACS تنها گرایش الکترونیک دیجیتال این رشته یعنی مهندسی برق را مورد پذیرش قرار می دهد. این در صورتی است که رشته های مشابه و دیگر رشته های الکترونیک با واحدهای غیر مرتبط با ICT در ارزیابی مدارک تحصیلی توسط این سازمان ترتیب اثر داده نخواهد شد. با این اوصاف، متقاضیانی که با رشته­ی الکترونیک (با واحدهای مشابه مورد نظر (تایید) سازمان) اقدام کنند، نیاز هست که مدارک و دوره های جانبی و مرتبط را ارائه دهند.

تشخیص و تایید مدارک تحصیلی از سئول آکورد (Seoul Accord)

سئول آکورد یک توافق نامه چند جانبه بین کشورها است که اجازه می دهد مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بعضی از دانشگاه های کشورهای امضا کننده این توافق، به رسمیت شناخته شوند و مورد تایید انها قرار بگیرد. سازمان ACS استرالیا هم یکی از امضا کنندگان این توافق نامه است که در دسامبر ۲۰۰۸ ارائه شد.

کوالیفیکیشن هایی (مدارک تحصیلی) که توسط سئول آکورد به رسمیت شناخته می شوند، دارای معیارهای اصلی ارزیابی در ICT و اهداف مهاجرت در این راستا می باشند. شایان ذکر است که این پایان داستان نیست چراکه اخذ اسسمنت مثبت از این سازمان منوط به تعیین صحیح کد شغلی مناسب و شرح وظایف درست می باشد.

کشورهای امضاکننده ­ی سئول آکورد

ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، کانادا، ژاپن، کره جنوبی، هنگ کنگ وتایوان.

اگر یک متقاضی تمایل داشته باشد مدارک تحصیلیش بر اساس معیارهای سئول آکورد ارزیابی شود، باید به سازمان ACS اطلاع رسانی کند و مدارک و شواهد را برای اثبات آن نیز ارائه بدهد. مسئولیت این کار بر عهده­ی خود متقاضی است. برای اثبات این کار می توان به صورت مستقیم ازخود وبسایت Seoul Accord یک اسکرین شات گرفت که نشان دهندی به رسمیت شناخته شدن مدرک تحصیلی می باشد و آن را به سازمان ارائه داد. البته افسرهای ارزیاب سازمان، این اختیار را دارند که اسکرین شات را به عنوان یک مدرک که این موضوع را ثابت کند، قبول نکنند.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات