شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

آزمون ناتی چیست؟کلاس آزمون، پرداخت هزینه، محل آزمون

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

ناتی سازمان تایید اعتبار مترجمان در استرالیا است. ولی متقاضیان باید توجه داشته باشند که آزمون NAATI CCL صرفا جهت کسب  ۵ امتیاز اضافه برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تخصص و مهارت است .

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تخصص و مهارت نیازمند کسب امتیاز از جدول امتیاز بندی تعیین شده توسط اداره مهاجرت استرالیا می‌باشد. از جمله روشهایی که متقاضیان جهت افزایش امتیازات خود می‌توانند از آن استفاده نمایند شرکت در آزمون ناتی است.

در حال حاضر این آزمون به صورت آنلاین برگزار می‌گردد که در ادامه به بررسی جزییات آن می‌پردازیم.

داوطلبان هنگام برگزاری آزمون ناتی CCL باید از اصول و قوانین زیر پیروی کنند

–   داوطلب/متقاضان مهاجرت به استرالیا باید وسیله ی مناسبی برای انجام آزمون داشته باشند – رایانه، لپ تاپ، تبلت یا تلفن همراه که دارای دوربین و میکروفون باشد.

–   تلفن های همراه، لپ تاپ، تبلت و سایر وسایل/ابزار های هوشمند به غیر از وسیله ی مورد استفاده برای انجام آزمون باید خاموش باشد. هر داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا که از وسیله خاصی برای ضبط و عکسبرداری از منابع آزمون و جزئیات ان استفاده کند یا با شخص ثالثی در ارتباط باشد، باعث لغو آزمون می شود نمی‌تواند امتیازی برای مهاجرت به استرالیا کسب نماید.

–  برای شرکت در آزمون، داوطلب/متضاضی مهاجرت به استرالیا باید  مدرک اثبات هویت خود را ارائه دهد (عکس – عکسی که در اپلیکیشن ارائه می گردد، به طور معمول پاسپورت و یا گواهی نامه رانندگی شما). شایان ذکر است که قبل از شروع آزمون (پاسپورت و یا گواهی نامه رانندگی شما) باید به دوربین نشان داده شود.

–   در صورت به جود امدن شک و تردید در خصوص هویت شخص آزمون دهنده متقاضی مهاجرت به استرالیا/داوطلب ، آزمون متوقف می گرددو شخص نمیتواند امتیازی برای مهاجرت به استرالیا کسب نماید.

– فیلم آزمون قبل از ارزیابی عملکرد، ضبط و بررسی خواهد شد. هرگونه عدم رعایت خط مشی آزمون NAATI ممکن است باعث بی اعتبار بودن آزمون شود و شخص امتیازی جهت مهاجرت به استرالیا کسب ننماید.

– ضروری است که داوطلب/متقاضیان مهاجرت به استرالیا در زمان مقرر ان لاین شوند تا آزمون برگزار گردد. در صورت تاخیر، آزمون برگزار نخواهد شد.

–  زمان برگزاری آزمون حدودا بیست/۲۰ دقیقه است. اگر بازه ی زمانی  بیش از این تایم به طول انجامد،  NAATI حق متوقف کردن آزمون را دارد و  ارزیابی نهایی در مورد عملکرد بابت کسب امتیاز اضافه مهاجرت به استرالیا تا زمان مشخص شده می باشد.

مهاجرت به استرالیا

وسایل/ابزار های مورد نیاز جهت شرکت در آزمون ناتی و کسب امتیاز اضافه برای مهاجرت به استرالیا:

برای دسترسی به آزمون NAATI CCL که قبولی در آن منجر به افزایش امتیازات متقاضی جهت مهاجرت به استرالیا می‌شود داوطلبان/ متقاضیان مهاجرت به استرالیا نیاز به داشتن ابزار مناسب دارد.

– در صورت استفاده متقاضی مهاجرت به استرالیا/داوطلب از رایانه یا لپ تاپ، آزمون از طریق مرورگر اینترنت در دسترس خواهد بود – Microsoft Edge or Chrome  ترجیح داده می شود.

–  در صورت استفاده متقاضی مهاجرت به استرالیا/داوطلب از تبلت یا تلفن همراه، ضروری است که اپلیکیشن تیم مایکروسافت از فروشگاه App / Play Store دانلود شود. دانلود این اپلیکیشن رایگان است و نیازی به ایجاد حساب کاربری ندارد.

– توصیه می شود هنگام برگزاری آزمون از هدفون استفاده شود تا نویز پس زمینه و عواملی که باعث ایجاد حواس پرتی می شوند، کاهش یابد و شانس افزایش امتیاز برای مهاجرت به استرالیا افزایش یابد.

– به منظور دسترسی به سمپل های نمونه به وبسایت  https://www.naati.com.au/other-information/ccl-testing/ccl-ociation-m مراجعه شود بررسی این نمونه ها شانس قبولی و کسب امتیاز اضافه برای مهاجرت به استرالیا را افزایش می دهد.

توصیف آزمون آنلاین ناتی جهت کسب امتیاز اضافه برای مهاجرت به استرالیا

آزمون آنلاین ناتی جهت کسب امتیاز اضافه برای مهاجرت به استرالیااز طریق یک دستگاه ضبط و توسط شخص آزمون گیرنده پخش  می گردد. پاسخ داوطلبان نیز ضبط می شود. آزمون شامل دو دیالوگ است. هر کدام مکالمه ای است که بین دو شخص انگلیسی زبان و فارسی زبان (زبان رسمی شخص داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا)  اتفاق می افتد.

داوطلبان برای قبولی در آزمون و کسب امتیاز برای مهاجرت به استرالیا باید بتوانند:

  1. به طور مؤثر در مکالمات شرکت کنند. در ضمن داوطلب/متقاضیان مهاجرت به استرالیا نباید زیاد از تلفظ نرمال، استاندارد بیان، سبک و نوع دیالوک فاصله بگیرند.

هر یک از دیالوگ ها درموقعیت و محیط های متفاوتی اتفاق می افتد

موضوع  دیالوگ های آزمون آنلاین ناتی 

موقعیت ها و شرایط زندگی واقعی که به طور معمول بخشی از زندگی و جامعه استرالیا را تشکیل می دهد. موضوع و مبحث هایی چون  بهداشت، قانون، اجتماع، مهاجرت به استرالیا، آموزش، خدمات اجتماعی، مالی (اقتصاد)، مسکن، تجارت، اشتغال، بیمه و امور مربوط به حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان.

منابع آزمون آنلاین ناتی

در طول برگزای آزمون آنلاین ناتی جهت کسب امتیاز اضافه برای مهاجرت به استرالیا ، اجازه ی دسترسی به منابع خاصی داده نمی شود. داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا مجاز به استفاده از منابع الکترونیکی در حین آزمون نمی باشد. البته داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا می تواند به یادداشت هایی که در طول آزمون داشته است، مراجعه نماید.

داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا مجاز به استفاده از ساعت مچی (نه ساعت هوشمند) برای پیگیری زمان بندی خود در طول آزمون می باشد.

در صورت نیاز داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا به سمعک خواهشمند است که حداقل یک هفته قبل از تاریخ آزمون،  با ارسال تصاویر و شماره مدل سمعک به ادرس ایمیل info@naati.com.au به NAATI اطلاع رسانی کند.

دستورالعمل آزمون آنلاین ناتی 

  1. داوطلب/ متقاضی مهاجرت به استرالیا توسط شخص مراقب آزمون (Test Invigilator) بصورت آنلاین مورد استقبال قرار می گیرید.
  2. شخص مراقب کارهای قبل آزمون را مورد بررسی قرارد می دهد ازجمله چک کردن اثبات هویت فرد داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا و بازدید اتاق یا محل ازمون فرد.
  3.  پس از آن، Test Invigilator به داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا می گوید که آزمون شروع می شود.
  4.  در حین اجرای دیالوگ ها، داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا باید حس/احساس آنچه را که هر گوینده به زبان دیگر می گوید،  انتقال دهد. داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا باید پاسخ خود را خیلی زود پس از پایان هر بخش از صحبت فرد گوینده شروع کند. تاخیر تا پنچ/۵ ثانیه مجاز است.
  5.  حداکثر زمان داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا   برای انجام آزمون ۲۰ دقیقه است.

روند تکراربخشی از آزمون آنلاین ناتی 

این احتمال وجود دارد که داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا از Test Invigilator بخواهد قسمتی از  بخش های دیالوگ ها تکرار شود. در چنین مواردی، کل بخش تکرار می شود. ارائه ی درخواست برای تکرار اول در هر دیالوگ مجاز است. با این حال، هر درخواست دیگری برای تکرار دوم و چندم، ممکن است با محدودیت و ارائه ی امتیاز منفی همراه شود و شانس متقاضی برای کسب امتیاز اضافه مهاجرت به استرالیا کاهش یابد.

روند شفاف سازی، مکث و تصحیح کردن آزمون آنلاین ناتی

داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا مجاز نیست که از Test Invigilator درباره هر قسمت از یک بخش، توضیح بخواهد و ایشان هم نمی تواند هیچ گونه توصیه ای در مورد محتوای آزمون ارائه بدهد. مکثهای طولانی و بازنویسی مکرر بخش ها به عنوان عامل بازدارنده در پویایی کار و سرعت آزمون تلقی می شود.

اگر در طول انجام آزمون داوطلب متوجه شود که اشتباهی را انجام داده است، اجازه دارد قبل از ادامه ی کار، آن را تصحیح کند.  هر گونه ویرایش اشتباه و تصحیح آن باید با عبارت های مناسبی پیش نویس شود. به عنوان مثال: متاسفم،من میخواهم بگویم که …، ببخشید، منظورم این بود که … ،

نظارت و کنترل آزمون آزمون آنلاین ناتی 

در طولبرگزاریآزمون، Test Invigilator  ازمون را به صورت ان لاین رکورد خواهد کرد. زمان شروع و پایان تسک ها را مدیریت و هرگونه مسائل غیرقابل پیش بینی را نیز کنترل می کند. Test Invigilator مجاز به بحث و گفتگو در مورد محتوای کار یا اظهار نظر در مورد عملکرد داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا نیست. شما همیشه باید دستورالعمل های Test Invigilator را دنبال کنید. عدم انجام این کار ممکن است باعث شود شما در آزمون CCL رد صلاحیت شوید و نتوانید امتیاز اضافه برای مهاجرت به استرالیا کسب کنید. آزمون شما به منظور انجام ارزیابی توسط Test Invigilator ظبط خواهد شد. با شرکت در آزمون، شما موافقت می کنید که محرمانه بودن (مواد) آزمون را حفظ کنید.

راهنمای شرکت در آزمون آزمون آنلاین ناتی 

پس از انکه آزمون ان لاین برای داوطلب/متقاضی مهاجرت به استرالیا برنامه ریزی شد، ایمیل زیر از طرف NAATI برای وی ارسال خواهد شد که تاریخ و زمان آزمون را تأیید می کند.

پس از دریافت ایمیل بالا، به زودی از طرف  NATTI، یکInvitation  همراه با لینک آزمون ان لاین را دریافت می کنید.

روی Accept کلیک کنید و سپسجزئیات آزمون به تقویم شما می رود. لینک شرکت در آزمون در انتهای ایمیل است که بیانگر”به جلسه تیم های مایکروسافت بپیوندید” می باشد.

درست قبل از زمان برگزاری آزمون آنلاین ناتی جهت کسب امتیاز اضافه برای مهاجرت به استرالیا ، لطفاً برای باز کردن و پیوستن به جلسه آزمون، روی لینک موجود در ایمیل کلیک کنید.

اگر از لپ تاپ و یا رایانه استفاده می کنید. مرورگر به شرح زیر باز خواهد شد:

اگر اپلیکیشن Teams را دارید می توانید از اینجا راه اندازی کنید و از آن برای آزمون استفاده کنید. اگر اینطور نیست، به سادگی بر روی دکمه Join on the web کلیک کنید.

برای انجام آزمون باید روی Allow کلیک کنید تا به اپلیکیشن اجازه دهید به میکروفون و دوربین شما دسترسی داشته باشد.

سپس باید اطمینان حاصل کنید که گزینه های صوتی و تصویری انتخاب شده اند و روی Join Now کلیک کنید. بعد از آن Test Invigilator  به جلسه می پیوندد و آزمون را شروع می کند.

اگر از موبایل استفاده می کنید، باید برنامه Microsoft Teams را از قبل دانلود کرده باشید. وقتی برای پیوستن به جلسه می خواهید اقدام کنید، این صفحه را در دستگاه تلفن همراه خود مشاهده خواهید کرد.

عضویت را به عنوان مهمان انتخاب کنید و سپس نام خود را در کادر وارد و Join Meeting را انتخاب کنید.

سپس صفحه میتینگ را مشاهده می کنید و یک Test Invigilator  به جلسه می پیوندد و آزمون را شروع می کند. لطفاً از انتخاب گزینه های میکروفون و فیلم اطمینان حاصل شود.

در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص مهاجرت به استرالیا و آزمون آنلاین ناتی جهت کسب امتیاز اضافه برای مهاجرت به استرالیا با مشاوران یونیک ویزا در تماس باشید.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران