شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

لزوم ارائه GTE برای اخذ ویزای استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

یکی از شایع ترین دلایل رد ویزای دانشجویی، عدم ارائه شواهد و الزامات کافی در خصوص GTE میباشد. ( منظور از GTE در ویزای دانشجویی، مدارکی است که اثبات کنند فرد به صورت موقت و فقط به قصد تحصیل وارد استرالیا خواهد شد و پس از اتمام تحصیل دلایل کافی جهت بازگشت به کشور خود را دارد)

این مطلب به بررسی عوامل مد نظر اداره مهاجرت جهت ارزیابی و راهنمایی جهت افزایش شانس دریافت ویزای دانشجویی میپردازد.

GTE-student-visa

ارزیابی GTEMinisterial Direction شماره ۶۹

زمانی که شما برای ویزای دانشجویی درخواست میدهید، باید قصد شما تکمیل دوره تحصیلی و سپس بازگشت و استفاده از مهارت خود در کشورتان باشد.

وزیر اداره مهاجرت عواملی در نظر گرفته است که افسران اداره مهاجرت باید در Ministerial Direction بر اساس بخش ۴۹۹ قانون مهاجرت ، توجه نمایند که عبارتند از:

۱- شرایط شما در کشور محل سکونتتان

۲- شرایط بالقوه شما در استرالیا

۳- تاثیر رشته انتخابی بر آینده شما

۴- تاریخچه مهاجرت شما(هرگونه ویزا و درخواست پیشین در مورد کشور استرالیا)

۵- هدف همسر، والدین یا سرپرست قانونی ( در صورتی که متقاضی زیر ۱۸ سال باشد.)

۶- دیگر مسائل مربوط

ما به بررسی این عوامل و ارائه راهکار مربوط به هرکدام خواهیم پرداخت.

*شرایط شما در کشور محل سکونتتان

به طور کلی، اداره مهاجرت به دنبال عواملی است که ممکن است شما را به عدم بازگشت به کشورتان تشویق کند. این عوامل شامل موارد زیر است:

۱- نارآمی های سیاسی یا اجتماعی

۲- تعهدات خدمت سربازی

۳- شرایط اقتصادی شما در کشورتان

آنها همچنین به دنبال عواملی جهت اطمینان از بازگشت شما به کشورتان میباشند. به عنوان مثال: در کشورتان دارای کسب و کار هستید، دارایی و درآمد مناسب دارید ، مرخصی تحصیلی گرفته اید و یا وابستگان نزدیکتان در کشور محل سکونت شما ساکن باشند.

باید توضیح دهید در صورتی که امکان تحصیل در رشته انتخابی در کشور خودتان وجود دارد، چرا استرالیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید زیرا اداره مهاجرت ممکن است این موضوع را در نظر بگیرد.

شرایط بالقوه شما در استرالیا

اداره مهاجرت میخواهد بداند که شما به چه میزان از شرایط احتمالی خود در استرالیا آگاهی دارید .به عنوان مثال ممکن است با شما مصاحبه کنند تا بدانند ایا در خصوص جزئیات دوره خود، دانشگاهتان و هزینه های زندگی در استرالیا آگاهی دارید یا خیر.

چنانچه اعضای نزدیک خانواده شما یا همسرتان در استرالیا حضور داشته باشند، به لحاظ افزایش احتمال عدم بازگشت شما به کشورتان پس از اتمام تحصیل، این موضوع نیز مد نظر اداره مهاجرت قرار میگیرد.

aev_window_map

تاثیر رشته/ دوره تحصیلی انتخابی بر آینده شما

شما باید توضیح دهید که این دوره تحصیلی چگونه بر زندگی حرفه ای شما تاثیر خواهد گذاشت. در صورتی که بتوانید بین رشته تحصیل قبلی، شغلی که در حال حاضر دارید و اهداف شغلیتان در آینده ارتباط ایجاد کنید، بسیار مفید خواهد بود.

در صورتی که زمینه تحصیلی یا شغلیتان متفاوت با زمان حال است یا قصد ادامه تحصیل در سطحی پایین تر از شرایط قبلی خود دارید، باعث ایجاد نگرانی برای اداره مهاجرت خواهد شد.در این موارد باید با تلاش بیشتری انگیزه خود را جهت انجام این کار توضیح دهید.

تاریخچه مهاجرت شما (هرگونه ویزا و درخواست پیشین در مورد کشور استرالیا)

اداره مهاجرت تاریخچه مهاجرت شما را در نظر میگیرد.ممکن است در صورت رخ دادن موارد زیر ملزم به ارائه توضیحات بیشتری باشید:

۱- در صورتی که مدت طولانی در استرالیا زندگی کرده باشید، ممکن است این دیدگاه برای اداره مهاجرت به وجود بیاید که شما به دنبال تمدید اقامت یا کار در استرالیا هستید.

۲- اگر شما ویزای رد شده ای داشته باشید، خصوصا اگر درخواست ویزای دائم بوده باشد.

۳- هر گونه مسائلی در خصوص ویزای قبلی: برای مثال عدم تکمیل دوران تحصیلی خود در ویزای دانشجویی قبلی ، انجام کار در خارج از قوانین کاری، اقامت بیش از مدت زمان ویزای خود و …

bigstock-australia-college-graduate-con-82836245

هدف همسر، والدین یا سرپرست قانونی (در صورتی که متقاضی زیر ۱۸ سال باشد)

در صورتی که متقاضی زیر ۱۸ سال برای این ویزا درخواست کند، پدر و مادر یا سرپرست قانونی وی باید توضیحاتی در خصوص موقعیت و انگیزه خود برای فرستادن فرزندشان به قصد ادامه تحصیل به استرالیا ارائه دهند.

دیگر مسائل مربوط

اداره مهاجرت ممکن است به عوامل دیگری نیز توجه کند که عبارتند از:

۱- تاریخچه مهاجرت بستگان شما : به عنوان مثال بررسی اینکه درخواست برای پناهندگی داشته اند یا خیر.

۲- وجود تناقض در اطلاعات ویزای فعلی یا ویزای قبلی

۳- وجود اطلاعات درخصوص ارائه مدارک جعلی از ارگان های کشور محل سکونت شما

Icon_-_Product_Features_-_Student_Record

راهنمایی در خصوص GTE

زمان Lodge کردن ویزای دانشجویی، ارائه نوشته ای کتبی مبنی بر “انگیزه های شما از انتخاب استرالیا برای تحصیل” بسیار مهم است.این کار از طریق بیان گذشته شما و اینکه چرا قصد تحصیل در استرالیا را دارید، انجام میشود.شما باید در خصوص اهداف شغلی خود و اینکه این تحصیلات چگونه در دستیابی به این اهداف به شما کمک خواهد کرد، توضیح دهید.

در صورتی که برخی از عوامل وجود داشته باشد که برعلیه شما باشد (مثلا تاریخچه مهاجرت شما)، “بیانیه انگیزه” فرصتی برای روشن سازی موضوع خواهد بود.

همچنین شما باید اسناد و مدارکی دال بر صحت انچه در بیانیه ذکر کرده اید، ارائه دهید : به عنوان مثال ارائه نامه ای از سوی کارفرما جهت اثبات اینکه شما در زمینه شغلی خود مشغول به کار هستید و پس از پایان تحصیلات قصد بازگشت به کشورتان را دارید.

به طور معمول مسئول پرونده از سوی اداره مهاجرت با شما تماس گرفته و سوالاتی در خصوص دلایل شما جهت تحصیل در استرالیا می پرسد.ممکن است بدون هیچ اطلاع قبلی با شما تماس گرفته شود، بنابراین بسیار مهم است که در خصوص اطلاعات خود و سوالاتی که از شما پرسیده میشود، آمادگی قبلی داشته باشید

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران