شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

معرفی سازمان وت اسس جهت ارزیابی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

در سالهای اخیر تعداد متقاضیان مهاجرت به استرالیا همواره رشدی صعودی داشته است. در این بین ،افراد فارغ التحصیل از دانشگاه که از طریق ویزای تخصص و مهارت قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، سهم قابل توجهی از متقاضیان را تشکیل میدهند. علت این امر شرایط بسیار ایده آل استرالیا برای افراد دارای دانش فنی و تخصص است.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نیروی کار ماهر یا همان تخصص و مهارت  ضروری است سوابق کاری و تحصیلی متقاضی مهاجرت به استرالیا ارزیابی گردد. بدین منظور ادارات و سازمانهایی جداگانه بابت گروه های شغلی مختلف در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال فارغ التحصیلان کامپیوتر که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند میبایست از طریق سازمان ACS برای ارزیابی مدارک تحصیلی و شغلی خود اقدام نمایند مدارک مهندسان برق و … نیز در سازمان EA بررسی میگردد.

VETASSESS  نیز یکی از سازمان های ارزیاب در کشور استرالیا است. این سازمان در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد. ارزیابی بیش از ۲۴۰ شغل از طریق VETASSESS  صورت می گیردکه تقریبا نیمی از مشاغل موجود در لیست فعلی مشاغل مورد نیاز استرالیا را تشکیل می دهد. لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا که هرساله توسط اداره مهاجرت این کشور منتشر میگردد .

رشته های با شانس موفقیت بالا برای مهاجرت به استرالیا که از طریق سازمان وت اسس مورد ارزیابی قرار می گیرند:

افرادی که در رشته های زیر فارغ التحصیل شده اند و قصد مهاجرت به استرالیا را دارند معمولا درصد موفقیت خوبی در اخذ ارزیابی مثبت از سازمان وت اسس دارا میباشند:

میکروبیولوژی، جانورشناسی، فیزیک، شیمی، متالورژی، جنگل داری، آمار،علوم کشاورزی، جغرافیا، کارتوگرافی، علوم زراعت، اقتصاد کشاورزی، اصلاح نباتات، معماری، مدیریت پروژه و ساخت، اقتصاد، بازاریابی، تجارت، روانشناسی، روانشناسی بالینی، مشاوره، تغذیه، علوم غذایی/ فناوری غذایی و بسیاری از رشته های دیگر…؛

چنانچه قصد مهاجرت به استرالیا را دارید دانستن این نکته مفید است: در مرحله ی اخذ اسسمنت مشاغلی که زیر نظر وت اسس انجام می شوند، ارائه ی مدرک زبان انگلیسی نیاز نیست. شایان ذکر است که در صورت داشتن سابقه کار و ارائه ی مدارک کاری، بدون بیمه هم می توان برای ارزیابی سوابق شغلی در این سازمان اقدام کرد.

گروه های وت اسس جهت ارزیابی مدارک برای مهاجرت به استرالیا:

ارزیابی مدارک تحصیلی و شغلی جهت مهاجرت به استرالیا  از طریق این سازمان در شش گروه قرار می گیرد – گروه های F,E,D,C,B,A. هر یک از این گروه ها شرایط خاص خودشان را دارند. شایان ذکر است که بیشتر ارزیابی ها زیر مجموعه ی گروه های C,B,A  می باشند.

مدت اعتبار اسسمنت وت اسس برای مهاجرت به استرالیا:

مدت اعتبار اسسمنت این سازمان جهت مهاجرت به استرالیا  ۳ سال می باشد.

مدت زمان بررسی مدارک در وت اسس جهت مهاجرت به استرالیا:

ارزیابی مدارک تحصیلی و شغلی متقاضیان مهاجرت به استرالیا به دو صورت حالت عادی (Regular) و حالت سریع) Priority Processing) قابل انجام است. در حالت عادی بررسی مدارک بین ۱۲ الی ۱۶ هفته زمان میبرد و در حالت Priority Processing معمولا ده/۱۰ روز کاری به طول می انجامد.

هزینه ارزیابی مدارک در وت اسس جهت مهاجرت به استرالیا:

هزینه ی ارزیابی مدارک تحصیلی و شغلی متقاضیان مهاجرت به استرالیا چنانچه پرونده در حالت عادی و خارج از استرالیا ارسال شود ۸۸۰ دلار استرالیا خواهد بود و در حالت Priority Processing   مبلغ  ۶۰۰ دلار استرالیا مازاد بر ۸۸۰ دلار پرداخت می گردد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای تخصص و مهارت، کارآفرینی، تحصیلی و یا سرمایه گذاری در استرالیا با مشاوران یونیک ویزا در ارتباط باشید و به روز ترین اطلاعات را بر اساس قوانین اداره مهاجرت استرالیا دریافت نمایید.

شماره های تماس:

۰۲۱۸۸۵۴۵۳۲۴ الی ۶

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران