شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

مهاجرت به استرالیا برای افراد فنی بدون مدرک مرتبط

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

به اطلاع افراد دارای سابقه کار فنی متقاضی مهاجرت به استرالیا میرسانیم، در صورتیکه دارای مدرک تحصیلی یا فنی مرتبط با شغل خود نمیباشید، با ارائه حداقل ۵ سال سابقه کار میتوانید جهت مهاجرت به استرالیا اقدام نمایید.

*چنانچه  بخشی از ۵ سال سابقه کار شما مربوط به دوران کارآموزی باشد نیز مورد قبول است.

*چنانچه کارفرما نداشته اید و به صورت شخصی کار می کرده اید نیز سابقه کارتان مورد قبول است. اما جهت اثبات این موضوع به مدارک بیشتری احتیاج میباشد.

لیست مشاغل قابل قبول:

متقاضیان محترم توجه داشته باشند که تنها برخی از مشاغل قابلیت اقدام با شرایط فوق الذکر را دارند که عبارتند از:

-نجاری

-برق

-لوله کشی

-تاسیسات تهویه مطبوع و سردخانه

-مکانیک خودروهای سبک

-فلز کاری

-جوشکاری

-بنایی/آجرچینی

مراحل انجام کار :

چهار مرحله اصلی جهت مهاجرت به عنوان نیروی ماهر و متخصص وجود دارد که عبارتند از:

-ارزیابی مهارتها

– تکمیل فرم EOI

-دریافت اسپانسر ایالتی (در صورت نیاز)

-درخواست ویزا

مرحله اول دریافت جواب مثبت در خصوص ارزیابی مهارتها می باشد. این مرحله شامل دو قسمت است. بخش اول شامل بررسی مدارک و بخش دوم شامل ارزیابی فنی/عملی مهارتها میباشد. چنانچه متقاضی در استرالیا باشد امتحان عملی در استرالیا و در غیر اینصورت در کشور محل اقامت وی صورت میپذیرد.

متقاضی فقط در صورت تکمیل EOI و دریافت دعوتنامه قادر به اقدام جهت مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت و تخصص خواهد بود. این قسمت مهمترین بخش پروسه مهاجرت میباشد و معمولا افراد دارای تخصص فنی در این مرحله مشکل چشمگیری نخواهند داشت . افراد فنی واجد شرایط، پس از ارزیابی مهارتها  دعوتنامه را در عرض چند هفته دریافت میکنند.

برای اینکه واجد شرایط مهاجرت از طریق مهارت باشید میبایست امتیازاتتان به حد نصاب برسد. جهت نیل به این هدف هرچه میزان سابقه کار شما بیشتر باشد در ارتقای امتیازتان موثر خواهد بود. سایر مواردی که امتیاز دارند عبارتند از: سن، توانایی در زبان انگلیسی و همسر(در صورتیکه دارای تخصص مورد نیاز استرالیا باشد و به زبان تسلط داشته باشد)

زمانیکه دعوتنامه را دریافت نمودید، ۶۰ روز فرصت خواهید داشت تا درخواستتان را جهت مهاجرت به استرالیا ارائه نمایید و اصطلاحا پرونده را لاج نمایید. اداره مهاجرت پرونده شما را مورد بازنگری قرار داده و درخواست انجام معاینات پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه به متقاضی داده میشود تا برای وی ویزای اقامت دائم استرالیا صادر گردد.

با آرزوی موفقیت

 

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات