شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

مقایسه ویزای سرمایه گذاری استرالیا با ویزای سرمایه گذاری کانادا و آمریکا

دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

سیستم های اقامتی در هر کشور متفاوت است و دولت هر کشور به طور جداگانه تعریف مشخصی از هر نوع ویزای سرمایه گذاری دارد. در اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا, متقاضی میبایست در یکی از استان هایی که قصد سرمایه گذاری در آن دارد ساکن شود در واقع حق انتخاب شهر محل زندگی از فرد گرفته می شود که این مورد برای افرادی که به تازگی مهاجرت کرده اند با توجه به اینکه اکثر سرمایه گذاری ها در استان های غیر اصلی کانادا می باشند بسیار دشوار است.

ONE

در اکثر سرمایه گذاری های کانادا متقاضی می بایست مبلغی را به دولت بدهد که تا چند سال این مبلغ نزد دولت باقی می ماند و قابل ذکر است بعد از گذشت چند سال مبلغ مورد نظر ارزش خود را از دست می دهد و به پولی بی ارزش تبدیل می شود و این موضوع برای سرمایه گذاران بسیار مهم و قابل تامل است. بعد از گذشت چند سال مبلغ ذکر شده به متقاضی بازگردانده می شود.( بدون هیچ سودی!)

در مواردی نیز متقاضی مبلغی را بدون بازگشت به دولت پرداخت می کند.

متقاضی می بایست در کانادا مستقیما به مدت ۲ سال مدیریت بیزینسی که در آن سرمایه گذاری کرده است را در دست بگیرد. این اجبار به مدیریت برای مهاجر تازه وارد شده در سال های اولیه ورود دشوار است با توجه به اینکه ممکن است تسلط کامل به زبان انگلیسی هم نداشته باشند و حتی اینکه با بازار اقتصادی کشور کانادا هم آشنایی ندارند و این خود ریسک بالایی دارد.

در سیستم سرمایه گذاری در آمریکا متقاضی می بایست در یک تجارت پر ریسک سرمایه گذاری کند و مبلغ سرمایه گذاری شده بعد از گذشت چندسال بدون سود به متقاضی باز میگردد که باز هم ارزش اولیه خود را از دست میدهد.

همانطور که مشاهده میکنید در سیستم های سرمایه گذاری در آمریکا و کانادا متقاضی را در یک چارچوب خاص قرار می دهند و اینکه مبلغ سرمایه گذاری شده ارزش خود را از دست میدهد.

در سیستم سرمایه گذاری در استرالیا مبلغی به عنوان ودیعه به دولت پرداخت نخواهید کرد که این خود یک امتیاز بزرگ و طلایی محسوب میشود.

در سیستم سرمایه گذاری در استرالیا متقاضی را مجبور نمی کنند که علاوه بر سرمایه گذاری در استان مورد نظر باید در آن استان هم زندگی کند.

در همین سایت شرایط کامل ویزای سرمایه گذاری استرالیا توضیح داده شده است.

در ادامه به توضیح مختصری از مبالغ مورد نیاز ویزاهای سرمایه گذاری کانادا و آمریکا میپردازیم:

برای سرمایه گذای در کانادا مبلغی بالغ بر یک میلیون و ششصد هزار دلار کانادا نیاز است که متقاضی اخذ اقامت باید دارایی های خود را به ارزش یک میلیون و ششصد هزار دلار کانادا نشان دهد و مبلغ ۸۰۰ هزار دلار را به دست دولت کانادا به عنوان ودیعه بدهد.این مبلغ بعد از گذشت ۶ الی ۷ سال بعد به شخص بازمیگردد اما مطمئنا ۸۰۰ هزار دلار بعد از گذشت ۷سال اعتبار و ازرش اولیه خود را از دست می دهد.

THREE

سیستم سرمایه گذاری در کانادا با استرالیا متفاوت است و در این نوع از سرمایه گذاری شامل چهار زیر گروه اصلی به شرح زیر می شود:

۱- سرمایه گذاری در استان کبک :

در این نوع از سرمایه گذاری متقاضی می بایست مبلغ ۲۲۰,۰۰۰ (دویست و بیست هزار) دلار کانادا را به یک بانک کانادایی بدهد (به عنوان واسطه میان متقاضی و دولت کانادا)

۲- سرمایه گذاری در استان های ساسکاچوان, منیتوبا و نیوبرانزویک :

مجموع دارایی های متقاضی باید مبلغ ۳۵۰,۰۰۰( سیصد و پنجاه هزار) دلار کانادا باشد. در این نوع از سرمایه گذاری متقاضی می بایست مبلغ ۱۰۰,۰۰۰( صد هزار ) دلار کانادا را به عنوان سپرده نزد دولت کانادا قرار دهد. اگر متقاضی به هر دلیلی در استان مربوطه سرمایه گذاری نکند مبلغ ۱۰۰ هزار دلار کانادا که نزد دولت بوده, به هیچ عنوان بازپرداخت نخواهد شد.

امتیاز بندی در این روش :

– سن فرد میبایست بین ۲۱ تا ۴۵ سال باشد.

  • سن کمتر از ۲۱ سال, صفر امتیاز
  • سن بین ۲۱ الی ۲۴ سال, ۵ امتیاز
  • سن بین ۲۵ الی ۲۹ سال, ۱۰ امتیاز
  • سن بین ۳۰ الی ۴۴ سال, ۱۵ امتیاز
  • سن بین ۴۵ الی ۴۹ سال, ۱۰ امتیاز
  • سن بین ۵۰ الی ۵۴ سال, ۵ امتیاز
  • بیش از ۵۴ سال, صفر امتیاز

–  مدرک دیپلم یا بالاتر داشته باشند.

–  داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار و پیدا کردن همان شغل در این استان.

–  مدرک زبان آیلتس ۳.۵ تا ۴.۵ جنرال که در دو سال گذشته اخذ شده است.

متقاضی میبایست طی مدارکی که ارائه میدهد نشان دهد قصد سکونت در این استان را دارد.

۳- سرمایه گذاری در استان پرینس ادوارد

متقاضی میبایست مبلغ ۲۷۵,۰۰۰( دویست و هفتاد و پنج هزار) دلار کانادا را در این استان سرمایه گذاری کنند.

در این سرمایه گذاری بیزینس پلنی که به اداره مهاجرت ارائه میشود میبایست همان بیزینسی باشد که در حال حاضر انجام میدهید.

۴- سرمایه گذاری در استان برتیش کلمبیا ( ونکوور ) و یا در استان بریتیش کلمبیا ( حومه ونکوور )

متقاضی میبایست مبلغ ۲۰۰ هزار تا ۴۰۰ هزار دلار کانادا را به عنوان خرید یک بیزینس در این استان ها پرداخت کند.

در این روش متقاضی میبایست ثابت کند که مبلغ بالای دو میلیارد تومان در ایران دارایی دارد.

کبک:

محل زندگی, هر منطقه ایی از کانادا

حداقل دارایی یک میلیون و ششصد هزار دلار کانادا

سابقه مدیریتی ( مدیران ارشد) و یا مالک شرکت در ۵ سال گذشته باشد.

باید برای حداقل دو نفر از پرسنل سابقه بیمه رد شده باشد.

باید مبلغ ۸۰۰ هزار دلار کانادا به مت ۵ سال بدون سود سرمایه گذاری کند و یا ۲۲۰ هزار دلار بدون بازگشت پرداخت کند.

منیتوبا, نیوبرانزویک, ساسکاچوان

متقاضی باید در یکی از این استان ها زندگی کند (منیتوبا, نیوبرانزویک, ساسکاچوان)

حداقل دارایی باید ۳۵۰ هزار دلار کانادا باشد.

سابقه مدیریتی ( مدیران ارشد ) و یا مالک شرکت در ۳ سال گذشته باشند.

باید مبلغ ۱۵۰ هزار دلار کانادا بدون سود پرداخت کنند بدون سود و یا ۱۰۰ هزار دلار بدون بازگشت پرداخت کنند.

شرایط کلی :

حداقل سرمایه ۱۶۰ هزار دلار کانادا

دو سال سابقه مدیریتی در ۵ سال گذشته

پرداخت ۸۰۰ هزار دلار کانادا

سرمایه گذاری در آمریکا

دو نوع ویزای سرمایه گذاری وجود دارد به اسم های EB5(ای بی ۵) و E2( ای ۲)

به شرح مختصری از این نوع سرمایه گذاری در آمریکا میپردازیم

۱-ویزای سرمایه گذاری EB5(ای بی ۵)

نوع از سرمایه گذاری به دریافت گرین کارت منتهی می شود. در این سرمایه گذاری متقاضی نیاز به داشتن مدرک زبان و سابقه ی مدیریتی ندارد. متقاضی می بایست مبلغ پانصد هزار دلار آمریکا را در یک تجارت پر ریسک سرمایه گذاری کند. این مبلغ سرمایه گذاری شده که پانصد هزار دلار است بعد از گذشت پنج سال به متقاضی برمیگردد (مطمئنا ازرش اولیه خود را این مبلغ از دست داده است)

۲-ویزای سرمایه گذاری E2( ای ۲)

این نوع از ویزا یکی از مهم ترین ویزای های سرمایه گذاری در آمریکا است. در این ویزا برای متقاضی دو تا پنج سال ویزا صادر میشود متقاضی میبایست یک بیزینس قوی داشته باشد.

 FOUR

در ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در استرالیا متقاضی الزامی به ایجاد بیزینس بلافاصله پس از ورود ندارد و میتواند بررسی های بیشتری انجام دهد (گاها ممکن است این بررسی ها تا دو سال نیز زمان ببرد) بنابرین زمانی سرمایه خود را به استرالیا انتقال میدهد که دید جامع و کاملی نسبت به امور پیدا کرده باشد. پروسه اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا نیز معمولا کمتر از یکسال زمان می برد.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران