شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

سوالات متداول مهاجرت به استرالیا و سرمایه گذاری در استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

-مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تخصص و مهارت شامل چه مراحلی است؟

مرحله اول: اخذ مدرک ارزیابی در رشته مورد تقاضای شما از سازمان مربوطه می‌باشد. این اساسی ترین مرحله در پروسه مهاجرت خواهد بود به طوری که بدون گرفتن ارزیابی مثبت امکان ادامه کار در آن رشته وجود نخواهد داشت.

سازمان‌ها و ادارات مختلفی برای ارزیابی رشته‌های گوناگون مورد نیاز استرالیا وجود دارد که هر کدام قوانین و ملزومات مربوط به خود را دارند. بنابراین تهیه مدارک لازم و حتی شیوه نگارش نامه‌های سابقه کاری برای هر رشته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.مدت زمان اخذ این ارزیابی بسته به رشته و سازمان مربوط از یک هفته تا چند ماه متغیر خواهد بود.

مرحله دوم:پس از اخذ مدرک ارزیابی شما می‌توانید EOI خود را در صورت داشتن امتیاز لازم و نمره IELTS مربوطه به صورت آنلاین ثبت و ارسال نمایید. اگر نیاز به امتیاز اسپانسری ایالتی و Regional داشته باشید، لازم است در این مرحله برای گرفتن اسپانسری نیز اقدام نمایید که خود بسته به ایالت، رشته و امتیاز شما بازه زمانی متفاوتی از دو هفته تا سه ماه خواهد داشت.

مرحله سوم: وقتی شما از طرف اداره مهاجرت دعوت به ارسال پرونده ویزای خود شدید، ۶۰ روز فرصت دارید تا فرم‌های مربوط به آن ویزا را تکمیل کرده و هزینه‌های مربوط به آن را پرداخت نمایید. در این مرحله کیس افیسر اداره مهاجرت استرالیا از شما تقاضای انجام آزمایش های پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه نیز میکند.

asking-the-right-questions

-مزایای اقامت دائم استرالیا چیست؟

اکثر افرادی که اقامت دائم استرالیا را دارند، شرایط اخذ شهروندی استرالیا را نیز دارند. زمانیکه ۴ سال از اقامت آنها در استرالیا سپری شود، فرایند آزمون و مراسم شهروندی استرالیا انجام می شود. علاوه بر آن با اقامت دائم اجازه کار، تحصیل با هزینه بسیار پایین (با امکان دریافت وام های تحصیلی)، استفاده از بیمه بیکاری و …دارید.

افرادی که اقامت دائم دارند می توانند اسپانسر خویشاوندان خود برای اخذ ویزای استرالیا شوند.

-اگر کودکی در استرالیا متولد شود تابعیت استرالیایی به وی اعطا میشود؟

 افرادی که اقامت دائم دارند یا شهروند استرالیا هستند، اگر فرزندی در استرالیا به دنیا بیاورند، از این مزیت برخوردارند که از همان لحظه ی تولد فرزندشان شهروند استرالیایی محسوب شود.

اگر کودکی در استرالیا متولد شود که پدر و مادر وی تابعیت و یا اقامت دائم استرالیا را نداشته باشند اما او تا سن ده سالگی بیشتر عمر خود را در استرالیا زندگی کند تابعیت استرالیا را خواهد گرفت.

-زمانیکه در پروسه ویزاهای تخصص و مهارت یک ایالت اسپانسر ما میشود به منزله گرفتن کار در استرالیا است ؟

خیر . زمانیکه ایالتی اسپانسر شما میشود یعنی ایالت مورد نظر به شغل شما نیاز دارد. ولی در گرفتن یا دادن کار به شما هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد.

-آیا متاهل بودن یا داشتن فرزند برای مهاجرت به استرالیا یک مزیت محسوب می شود؟

در حالت کلی تاثیری ندارد (نه مثبت و نه منفی) چنانچه همسر شما:

  • شهروند استرالیایی نباشد
  • شغل او در میان مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد (مشابه رشته شما) و تائیدیه مدرک خود را اخذ کرده باشد
  • مدرک آیلتس ۶ در هر چهار مهارت را داشته باشد
  • در شغل مربوطه خود یک سال از ۲ سال گذشته را کار کرده باشد

می تواند ۵ امتیاز به شما اضافه کند.

-آیا میان تحصیل در استرالیا و تحصیل در خارج از استرالیا تفاوتی وجود دارد؟

بله دانشجویانی که در استرالیا تحصیل کرده اند علاوه بر امتیاز مدرک تحصیلی ۵ امتیاز نیز به خاطر تحصیل در استرالیا بدست می آورند. به عنوان مثال شخصی که مدرک کارشناسی ارشد خود را از استرالیا دریافت کرده است، ۱۵۲۰ امتیاز برای مدرک ارشد و ۵ امتیاز برای تحصیل در استرالیا کسب می کند.

1468617340-HiRes

-آیا در صورت اخذ ویزای دانشجویی می توان همزمان با تحصیل در استرالیا کار هم کرد؟

بله. دانشجویان بین المللی در استرالیا با داشتن ویزای دانشجویی می توانند برای دریافت مجوز کار تا ۲۰ ساعت در هفته در طول دوره آموزشی و به صورت تمام وقت در ایام بیکاری و تعطیلات اقدام نمایند.

-آیا سابقه کار، لزوما باید همراه با سابقه بیمه باشد؟

خیر، معمولا گواهی سابقه کار از طرف کارفرما کفایت میکند مگر آنکه کیس آفیسر فقط درخواست بیمه نماید.

-آیا برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تخصص و مهارت مدرک زبان برای همسر نیز لازم است؟

بله اما اجباری نیست. نمره ی آیلتس همسر در مجموع باید حداقل ۴.۵ باشد. در صورت عدم توانایی همسر به دریافت نمره ی مربوطه، میتوان هزینه گذراندن دوره زبان در استرالیا را پرداخت کرد.

-بهترین زمان برای مهاجرت به استرالیا چه موقعی است؟

در صورتیکه واجد شرایط باشید، بهترین زمان برای اقدام همین امروز می‌باشد. هر چه سن شما بالاتر رود،‌ ممکن است امتیاز شما برای دریافت ویزاهای استرالیا کاهش یابد و در برخی موارد امکان گرفتن ویزاهای اقامت دائم از بین برود.علاوه بر این،‌ با توجه به تغییرات مستمر در قوانین مهاجرتی استرالیا و سخت‌تر شدن پروسه کاری با توجه به تقاضای بسیار بالا از سراسر جهان، اقدام کردن امروز شما بهتر از فردا است.

-چگونه میتوانم بدون ارائه مدرک زبان به استرالیا مهاجرت کنم؟

در حال حاضر افرادی که از طریق ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی مهاجرت میکنند الزامی به ارائه مدرک زبان ندارند و میتوانند هزینه گذراندن دوره آموزش زبان در استرالیا را برای خود و همراهان بالای ۱۸ سال پرداخت کنند.

-اگر رشته تحصیلی با سابقه کار مرتبط نباشد امکان اقدام از طریق ویزای تخصص و مهارت استرالیا وجود ندارد؟

در اکثر موارد لازم است برای گرفتن امتیاز لازم و اخذ ارزیابی مثبت، سابقه کاری شما مرتبط با مدرک تحصیلی باشد اما چنانچه در زمینه کامپوتر امکان ارائه سابقه کار داشته باشید همچنان میتوانید اقدام نمایید.

questions

-ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در استرالیا چه مدت اعتبار دارد و بعد از چند سال می‌توان برای اقامت دائم اقدام کرد؟

این ویزا ۴ ساله است ولی‌ عملا بعد از ۲ سال در صورت داشتن شرایط لازم می‌توان درخواست اقامت دائم داد.

-در ویزای سرمایه گذاری استرالیا چه مبلغی باید سرمایه گذاری کنم تا بعدا بتوانم ویزای دائم بگیرم؟

مبلغ سرمایه گذاری در ایالت های مختلف متفاوت است. این مبلغ از ۳۰۰ هزار دلار استرالیا شروع میشود.

-آیا مدارک پزشکان و دندانپزشکان ایرانی، در کشور استرالیا مورد قبول است؟ مدارک پزشکان، دندانپزشکان و فارغ التحصیلان رشته های پزشکی، تنها پس از موفقیت در آزمونهای تخصصی و گذراندن دوره های تکمیلی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

-اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا چقدر طول میکشد؟

بسته به رشته و مقطعی که اپلای کرده اید زمان اخد پذیرش متفاوت خواهد اما به طور میانگین بین یک تا سه ماهزمان میبرد.

-درآمد تقریبی ما در استرالیا چقدر است؟

درآمد به عوامل مختلفی از جمله نوع شغل، میزان تخصص و … بستگی دارد. جدول زیر درآمد تقریبی مشاغل در سال جاری را نشان می دهد:

 daramad

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات