شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

تغییرات لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال ۲۰۱۸

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

دپارتمان مشاغل و کسب وکارهای کوچک استرالیا ، پیش نویسی را در مورد تغییرات پیشنهادی در فهرست مشاغل تخصصی مورد نیاز استرالیا، جهت اطلاع عموم منتشر کرده است . شایان توجه است که مفاد این پیش نویس از اواسط سال ۲۰۱۸ اجرا خواهد شد.

برای مشاغلی که در شرف حذف شدن از لیست SOL هستند وهمچنین مشاغلی که بین لیست مشاغل تخصصی کوتاه مدت (STSOL) ، مشاغل استراتژیک میان مدت تا بلند مدت (MLTSSL) و لیست مشاغل منطقه ای (ROL) جابه جا میشوند، همچنان از سیستم Traffic Light استفاده میگردد.

در ادامه به بررسی مشاغلی که قرار است حذف یا بین لیستها جا به جا شوند میپردازیم .

چه پرونده هایی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت؟

به نظر می رسد که تغییرات پیشنهادی بر روی برنامه های اسپانسری توسط کافرمایان و همچنین مهاجرت نیروی کار ماهر (ویزای تخصص و مهارت) تاثیر میگذارد.

کدام مشاغل ممکن است که حذف شوند؟

مشاغلی که در ادامه آورده شده اند مربوط به لیست مشاغل تخصصی کوتاه مدت (STSOL) میباشند که احتمالا از این لیست حذف خواهند شد:

 • ۱۳۳۴۱۱ Manufacturer
 • ۲۱۱۴۹۹ Visual Arts and Crafts Professionals nec
 • ۲۱۲۳۱۲ Director (Film, Television, Radio or Stage)
 • ۲۱۲۳۱۴ Film and Video Editor
 • ۲۱۲۳۱۵ Program Director (Television or Radio)
 • ۲۱۲۳۱۶ Stage Manager
 • ۲۱۲۳۱۷ Technical Director
 • ۲۱۲۳۱۸ Video Producer
 • ۲۴۱۳۱۱ Middle School Teacher
 • ۳۲۳۲۱۵ Textile, Clothing and Footwear Mechanic
 • ۳۲۳۳۱۶ Watch and Clock Maker and Repairer
 • ۳۴۲۴۱۱ Cabler (Data and Telecommunications)
 • ۳۴۲۴۱۳ Telecommunications Linesworker
 • ۳۹۹۲۱۱ Chemical Plant Operator
 • ۳۹۹۳۱۲ Library Technician
 • ۴۱۱۷۱۵ Residential Care Officer
 • ۵۹۹۶۱۲ Insurance Loss Adjuster

کدام مشاغل ممکن است بین لیستها جابه جا شوند؟

مشاغلی که در ادامه آورده شده اند در حال حاضر در لیست مشاغل استراتژیک میان مدت تا بلند مدت (MLTSSL) قرار دارند و ممکن است به لیست مشاغل تخصصی کوتاه مدت (STSOL) منتقل شوند:

۲۲۱۱۱۲ Management Accountant

۲۳۴۱۱۱ Agricultural Consultant

۳۱۲۲۱۲ Civil Engineering Technician

شغل ذیل در حال حاضر در لیست مشاغل تخصصی کوتاه مدت (STSOL) قرار دارد و ممکن است به لیست مشاغل استراتژیک میان مدت تا بلند مدت (MLTSSL) منتقل شود:

۴۵۲۴۱۱ Footballer

مشاغل ذیل در حال حاضر در لیست مشاغل تخصصی کوتاه مدت (STSOL) قرار دارند و ممکن است به لیست مشاغل منطقه ای (ROL) منتقل شوند. (منظور از منطقه ،مناطق کم جمعیت استرالیا میباشد)

۲۵۲۳۱۲ Dentist

۲۵۳۲۱۱ Anaesthetist

تاثیرات بر روی متقاضیان ورود مستقیم ENS

Employer Nomination Scheme(ENS)

اگر در حال حاضر متقاضی ورود مستقیم با استفاده از معرفی نامه ی کافرما هستید و شغل شما در لیست مشاغلی که ممکن است حذف شوند قرار دارد ، بعد از اعمال تغییرات شما دیگر واجد شرایط برای ادامه ی پرونده نیستید.

با این حال ، اگر قبل از اجرا شدن این تغییرات اقدام کرده باشید، ممکن است حتی با وجود حذف شغل شما از لیست، درخواستتان بررسی و انجام شود.

تاثیر بر روی متقاضیان ساب کلاس ۴۸۲

Temporary Skill Shortage visa (subclass 482)

اگر شغل شما قبل از صدور ویزا به طور کامل از لیست مشاغل حذف شده باشد این امر بر پرونده شما تاثیر خواهد گذاشت. اگر پس از تغییرات اواسط سال ۲۰۱۸ پرونده را لاج کنید یا اگر درخواست ویزای TSS شما در زمان تغییرات در جریان باشد ممکن است واجد شرایط دریافت ویزا نباشید.

همچنین اگر شغل شما قبل از ارسال درخواست ویزای TSS به لیست مشاغل منطقه ای ROL منتقل شود و شغل مورد نظر شما در مناطق کم جمعیت استرالیا وجود نداشته باشد، ممکن است واجد شرایط اخذ ویزا نباشید.

اگر شغل شما بین لیست MLTSSL و ROL جا به جا شود، بر مدت زمان اعتبار ویزای TSS تاثیر خواهد گذاشت.

تاثیر بر متقاضیان ویزای تخصص و مهارت

از آپریل ۲۰۱۷، متقاضیانی که شغل آنها قبل از دریافت دعوت نامه برای ساب کلاس ۴۸۹و۱۸۹ یا ۱۹۰، از لیست مشاغل حذف شده بود، دیگر واجد شرایط برای درخواست این ویزا و لاج کردن پرونده نبودند. انتظار میرود این روند ادامه داشته باشد.

به طور مشابه ، متقاضیانی که دارای مشاغلی بودند که بین لیستهای MLTSSL و STSOL منتقل شده است نیز تحت تاثیر قرار گرفتند که ممکن است بسته به لیست جدید انتخابهایشان محدود شود یا به طور عکس، گسترش یابند.

همچنین احتمال دارد متقاضیانی که پیش از اعمال تغییرات آتی دعوت نامه های خود را برای ساب کلاسهای ۱۸۹و۱۸۹۰و ۴۸۹ دریافت کرده باشند، ولی هنوز پرونده را لاج نکرده باشند ، همچنان واجد شرایط اخذ ویزا باشند.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران