شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

بررسی شرایط ایالت ها در خصوص نامینیشن ساب کلاس ۴۹۱

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

ویزای نیروی کار ماهر منطقه ای(ساب کلاس ۴۹۱ )شما و اعضای خانواده را قادر می سازد که به مدت ۵ سال در نواحی در حال رشد استرالیا (regional areas) اجازه زندگی، کار و تحصیل داشته باشید. این ویزا راهی برای گرفتن اقامت دائم استرالیا (بعد از ۳ سال) را فراهم می کند.

ویزای کار استرالیا

برای اخذ این ویزا دو مسیر وجود دارد : اسپانسر ایالتی و اسپانسر خانوادگی .

۱) برای دریافت ویزای اسپانسر خانوادگی شما نیاز به خویشاوندی دارید که در نواحی در حال رشد زندگی می کند و مشتاق است که اسپانسر شما شود. در این روش می بایست شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز بلند مدت و میان مدت (MLTSSL) باشد و همچنین شما ملزم هستید که EOI خود را تکمیل و ارسال نمایید و امتیازات شما برای اخذ دعوت نامه کافی باش.د در هر راند امتیازات شما با بقیه افراد مقایسه می شود و در صورت بالاتر بودن امتیازات دعوت نامه دریافت می کنید.

۲)اخذ ویزا با اسپانسر ایالتی معمولا راحت تر است از این لحاظ که مشاغل بیشتری را در لیست خود جای داده است و شما اغلب نیاز به کسب امتیازات حداقلی برای دریافت این دعوتنامه دارید.برای اقدام از این طریق شما هنوز نیاز به تکمیل و ارسال EOI دارید اما دعوتنامه ها زمانی ارسال می شوند که ایالت شما را قبول کند.

زمامی که تصمیم به انتخاب متقاضی(نامینیشن) می رسد ایالت ها با توجه به معیارهای خودشان که برای هر ایالت متفاوت است اقدام می کند در نقطه شروع ، تمام متقاضیان باید نشان بدهند که شغلشان در لیست مشاغل ایالت وجود دارد و همچنین اثبات نمایند که که قصد سکونت در آن ایالت را دارند.

ایالت ها مسیرهای مختلفی را که معمولا برای متقاضیان داخل استرالیا ، خارج استرالیا و کسانی که به تازگی در آن ایالت فارغ التحصیل شده اند پیشنهاد می کنند.

در ذیل شرایط عمومی بعضی از ایالت ها آورده شده است:

 

ایالتACT

ایالت ACT از ماتریکس امتیاز بندی ویژه خود برای انتخاب متقاضیان استفاده می کند. اگر شما در کانبرا زندگی میکنید باید حداقل به مدت ۳ ماه قبل از این که پرونده را ارسال کنید در کانبرا اقامت داشته باشید و همچنین شما باید برای یک کارفرما حداقل ۳ ماه کار کرده باشید.

ایالت ACT تنها متقاضیانی را از خارج ایالت قبول می کند که در هیچ ایالت دیگری در استرالیا در ۱۲ ماه اخیر اقامت نداشته اند .اگر شما خارج از استرالیا هستید حداقل ۱ سال به طور متوالی از ۳ سال اخیر را در شغل انتخابی کار کرده باشید.

 

ایالت NSW

اگر شما داخل استرالیا هستید و به دنبال انتخاب شدن از ایالت NSW هستید باید نشان بدهید که حداقل ۱۲ ماه در مناطق رو به رشد regional NSW)NSW(زندگی و کار کرده اید.

اگر شما خارج از ایالت هستید ، می بایست یکی از شروط زیر را داشته باشید :

شما یک پیشنهاد شغلی تمام وقت از مناطق رو به رشد ایالت NSW داشته باشید.

حداقل ۵ سال سابقه کاری مرتبط با رشته تان داشته باشید.

یک خویشاوند نزدیک در مناطق رو به رشد ایالت داشته باشید.

 

ایالتNT :

ایالت NT افرادی را انتخاب می کند که داخل ایالت هستند و در ایالت ۶ ماه اقامت و کار تمام وقت داشته اند. شما همچنین ملزم به نشان دهید برای اگر شما خارج از این ایالت هستید شما می بایست یکی از شرایط زیر را داشته باشید :

۱-در شغل انتخابیتان حداقل به مدت ۱ سال از ۲ سال گذشته را کار کرده باشید.

۲- مدارک علمی استرالیا را داشته باشید.

همچنین لازم است که هدف و آینده شغلی خود را در ایالت NT مشخص کنید و شواهدی مبنی بر آن را ارائه دهید.

فارغ التحصیلانی که حداقل ۲ سال به صورت تمام وقت در مراکز اموزشی NTتحصیل کرده اند می توانند مشمول دریافت دعوتنامه از ایالت شوند.

 

ایالت کویینزلند (QLD)

-اگر شما داخل ایالت کویینزلند هستید و مایل به انتخاب شدن توسط این ایالت می باشید میبایت مدارکی ارائه کنید که نشان دهد در مناطق در حال رشد کویینزلند به مدت حداقل ۳ ماه کار و زندگی کرده اید.شما می بایست نشان دهید چه اهدافی کاری در یک سال آینده دارید.

-افرادی که خارج از ایالت هستند ملزم به نشان دادن حداقل ۲ سال سابقه کاری مرتبط با رشته می باشند .

-ایالت کویینزلند افرادی که اخیرا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در ایالت کویینزلند فارغ التحصیل شده اند را انتخاب می کند.فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد نیازمند نشان دادن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما می باشند.فارغ التحصیلان دکتری معمولا نیاز به نشان دادن پیشنهاد شغلی ندارند مگر اینکه ایالت درخواست کند.

-اگر صاحب یک بیزینس در نواحی regional QLD هستید ایالت کویینزلند ممکن شما را انتخاب کند. شما ملزم هستید که ثابت کنید در حال حاضر بیزینسی در این ایالت دارید و نشان دهید که تجربه موفقی در مدیریت بیزینس خود دارید.

ایالت استرالیای جنوبی(SA)

اگر حداقل یک سال سابقه کار تخصصی در ۳ سال گذشته داشته باشید ایالت استرالیای جنوبی شما را انتخاب می کند . این سابقه کار نیاز نیست که حتما مرتبط با کد شغل انتخابی شما باشد. شما نیاز دارید که نشان دهید در مناطق در حال رشد ایالت استرالیای جنوبی در ۶ ماه اخیر کار کرده اید یا در آدلاید به مدت ۱۲ ماه کار کرده باشید.

ایالت استرالیای جنوبی همچنین افرادی که در این ایالت اقامت داشته اند و فارغ التحصیل شده اند را نیز انتخاب می کنند و افراد فارغ التحصیل باید نشان دهند که سابقه کاری مورد نظر را دارند .

 

ایالت تاسمانیا (TASMANIA)

افرادی که داخل این ایالت هستند و به مدت حداقل ۶ ماه کار و زندگی تمام وقت در تاسمانیا داشته اند را انتخاب می کند. ایالت تاسمانیا تنها کسانی را انتخاب می کند که در هیچ ایالت و ناحیه دیگری از استرالیا در ۱۲ ماه گذشته زندگی نکرده اند. اگر این شرایط را دارید باید نشان دهید که

۱- فرصت های شغلی کافی برای شغل شما وجود دارد

۲- شما یک پیشنهاد شغلی در ایالت تاسمانیا از یک کارفرمای معتبر که بیزینس فعالی دارد داشته باشید.

افراد فارغ التحصیل ایالت تاسمانیا اگر ثابت کنند که حداقل به مدت یکسال در ایالت تاسمانیا اقامت دارند و تحصیل می کنند می توانند توسط ایالت انتخاب شوند.

ایالت تاسمانیا همچنین گزینه هایی را برای متقاضیانی که فامیل درجه یک دارند یا صاحب بیزینس کوچک هستند، را در نظر گرفته است. اگر شما صاحب یک بیزینس کوچک هستید باید نشان دهید که حداقل ۶ ماه از راه اندازی بیزینس گذشته است و باید درآمدی از این بیزینس حاصل شود که توسط اداره مهاجرت استرالیا به تایید رسیده باشد.(در حال حاضر ۵۳۹۰۰ دلار استرالیا باشد)

 

ایالت ویکتوریا

این ایالت برای متقاضیان ویزای مهارت داخل و خارج ایالت ویکتوریا دعوتنامه صادر می کند به شرطی که فرد متقاضی، یک پیشنهاد شغلی تمام وقت در نواحی در حال رشد به مدت حداقل ۱۲ ماه داشته باشد. کارفرما می بایست یک بیزینس معتبر را دارا باشد وهمچنین کارفرما به شغل فرد متقاضی نیاز داشته باشد.

ایالت استرالیای غربی

اگر شما داخل و یا خارج این ایالت هستید ایالت استرالیای غربی در صورتی شما رو انتخاب می کند که حداقل ۱ سال سابقه کار در استرالیا یا ۳ سال سابقه کاری مرتبط خارج از استرالیا در ارتباط با رشته خود داشته باشید . شما نیاز دارید که یک قرارداد کاری در این ایالت به مدت ۱۲ ماه داشته باشید.

افراد فارغ التحصیل از این ایالت اگر معیارهای سابقه کاری لازم را داشته باشند انتخاب می شوند بدین منظور شما باید یکی از شرایط زیر را نشان دهید :

۱-فرد متقاضی می بایست حداقل ۶ ماه سابقه کاری مرتبط داشته باشد و درآمد داشته باشد.

۲-فرد متقاضی می بایست یک قرارداد کاری ۶ ماهه در کد شغلی مورد نیاز ارائه دهد

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری نیاز به ارائه سابقه کاری ندارند.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران