شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ویزای دانشجویی

یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱

کشور استرالیا برای افرادی که یک مقطع تحصیلی حداقل ۲ ساله را در این کشور بگذرانند، یک ویزای کار موقت ۲ الی ۴ ساله (با توجه به مقطع و طول دوره تحصیل) درنظر گرفته و تسهیلاتی نیز جهت اخذ اقامت دائم این کشور برای این افراد مهیا نموده است. به همین جهت استرالیا مقصد تعداد بسیار زیادی دانشجو می باشد که هر ساله در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور استرالیا پذیرفته می شوند. این ویزا برای مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر می باشد.

ویزای دانشجویی استرالیا

ویزای دانشجویی استرالیا

در این زمینه اگر به وکیل مهاجرت به استرالیا نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

 شرایط اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

متقاضیان ادامه تحصیل در استرالیا میبایست از مقطع پیشین فارغ التحصیل یا در انتهای دوره تحصیل خود باشند . قبلاً زیر گروهای متفاوتی برای انواع ویزاهای تحصیلی و دانشجویی وجود داشت، ولی در حال حاضر فقط یک زیر گروه یا ساب کلاس (Subclass 500) جهت تحصیل در استرالیا وجود دارد :

۱- داشتن مدرک آیلتس آکادمیک حداقل ۵ (و یا معادل آن ) برای کالج و مقطع کارشناسی ، حداقل ۶ برای مقطع ارشد ، و کسب نمره کامل برای مقطع  دکتری.

۲-چنانچه سطح زبان متقاضی از سطح مدنظر دانشگاه کمتر باشد، به ازای هر نیم نمره ، متقاضی باید به مدت ۱۰ هفته (یا دو ماه و نیم) در کورسهای زبان که توسط دانشگاه برگزار می گردد شرکت نماید. هزینه کورسهای زبان بسته به دانشگاه ها متفاوت و معمولا برای یک دوره ۱۰ هفته ای حدود ۴ تا ۵ هزار دلار استرالیا میباشد.

۳- فاصله تاریخ فارغ التحصیلی متقاضی تا شروع مقطع تحصیلی جدید (در صورت وجود) میبایست قابل توجیه باشد.

۴- تمکن مالی متقاضی برای کلیه هزینه های تحصیلی و زندگی در مدت اقامت در استرالیا  میبایست در حساب بانکی ارائه و یا بهمراه اسناد مرتبط قابل قبول ارائه شود.

۵- شرایط سنی .

 

مزایای تحصیل پس از مهاجرت به استرالیا :

با تحصیل در مراکز آموزشی و دانشگاههای استرالیا، شما این موقعیت را خواهید داشت تا با توجه به تخصص و رشته فارغ التحصیلی، در استرالیا و یا در بهترین کشورهای دنیا و با بالاترین شانس و دستمزد در شغل مورد نظر مشغول به کار شوید.

زندگی و تحصیل در یک کشور با استانداردهای بالا تجربه منحصر به فردی در اختیار افرادی که با ویزای دانشجویی وارد استرالیا میشوند ، قرار میدهد .

علاوه بر این ،  با استفاده از ویزای کار پس از فارغ التحصیلی شما این امکان را خواهید داشت تا بلافاصله بعد از اتمام دوره در استرالیا بمانید و در طول این دوره با کسب امتیازات لازم برای اقامت دائم خود اقدام نمایید.

دانشجویانی که در استرالیا تحصیل مینمایند با استفاده از امتیاز ایالتی ، تحصیل و زندگی شانس بالایی برای تکمیل امتیازات اقامتی خود خواهند داشت.

با استفاده از ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی و انجام کار تمام وقت کلیه هزینه های پرداخت شده در طول تحصیل به راحتی قابل برگشت خواهند بود .

 

دانشجویان پس از مهاجرت به استرالیا  می توانند در صورتی که شرایط زیر را داشته باشند اعضای درجه یک خانواده خود را به استرالیا ببرند:

  • طول دوره آموزشی آنها بیشتر از ۱۲ ماه باشد و بیش از یک ترم از دوره تحصیل ایشان گذشته باشد.
  • مدارک لازم در خصوص تایید بحث مالی و رابطه ( برای همسر ) قابل ارائه و مورد تایید باشد.
  • اعضای درجه یک خانواده فقط شامل: همسر، فرزندان و والدین می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای دانشجویی

– ترجمه مدارک شخصی (شناسنامه ، کارت ملی، کارت پایان خدمت، سند ازدواج، عکس،گواهی عدم سوء پیشینه و پاسپورت)

-مدارک تحصیلی و کاری (دانشنامه، ریزنمرات، رزومه و گواهی کار در صورت وجود گپ تحصیلی)

-مدارک مالی مورد نیاز( اثبات تمکن مالی)

-آماده سازی مدارک تخصصی ( SOP – GTE – CV و … )

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی

پروسه اخذ ویزای دانشجویی نسبت به سایر ویزاهای استرالیا چندان طولانی نیست و معمولا پس از تکمیل مدارک و درخواست ویزا بین ۱ الی ۳ ماه برای رشته های غیر تحقیقاتی زمان خواهد برد.

در برخی موارد این پروسه خیلی کوتاه تر بوده وحتی در فاصله زمانی کمتر از یک ماه ویزای دانشجویی توسط اداره مهاجرت برای این مقاطع صادر میگردد.

رشته های تحقیقاتی ( research ) در مقاطع ارشد و دکتری بین ۳ ماه تا ۱ سال ( و حتی بیشتر ) ممکن است زمان بر باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا

هزینه زندگی در ایالت های مختلف استرالیا متفاوت است و به طور کلی در مقایسه با سایر کشورهای با کیفیت بالا، هزینه زندگی کمتر بوده و این عامل باعث شده تحصیل در استرالیا به همراه برخورداری از سطح استاندارد بالای زندگی , مقرون به صرفه باشد. به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی برای افراد مبلغی بین ۱۸ تا ۲۰ هزار دلار استرالیا در سال میباشد که هزینه شهریه دانشگاه نیز به این مبلغ افزوده میشود.

هزینه هر مقطع تحصیلی

هزینه مدارس مبلغی بین ۱۴ تا ۳۰ هزار دلار استرالیا در سال میباشد.

هزینه دوره لیسانس مبلغی بین ۲۳ تا ۴۳ هزار دلار استرالیا در سال میباشد.

هزینه دوره فوق لیسانس بین ۲۵ تا ۴۴ هزار دلار استرالیا میباشد.

بیمه دانشجویی در استرالیا اجباری است وهزینه ی بیمه برای یک شخص مجرد سالانه حدود ۲۰۰۰ دلار استرالیا و برای یک خانواده ۴۰۰۰ دلار می باشد.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات