شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

تحصیل پس از مهاجرت به استرالیا

دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱

تحصیل پس از مهاجرت به استرالیا : مقاطع تحصیلی مدارس در استرالیا شامل پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه ( یا دبیرستان ) و ارشد دوره متوسطه ( یا کالج ) میباشد.تحصیل در استرالیا ازدوره ی مقدماتی تا متوسطه ۱۳ سال طول می کشد.همچنین رفتن به مدرسه اجباری است.( حداقل تا سن ۱۶ سالگی)مدارس در استرالیا شامل مدارس دولتی و مدارس غیر دولتی میباشند.

شایان ذکر است که سیستم آموزشی در استرالیا بر اساس فلسفه آموزشی مانند مونتسوری و اشتاینر کار میکنند. تمام مدارس باید توسط اداره آموزش و پرورش ایالت یا منطقه خود ثبت شده باشند. مدارس در استرالیا کاری فراتر از آموزش انجام میدهند. آنها دانش آموزان را برای زندگی واقعی آماده میکنند. گسترش مهارتهای اجتماعی ، نظم و احترام به خویشتن از اهداف اصلی سیستم آموزش و پرورش در استرالیا است. مدارس، از یک برنامه آموزشی گسترده و منسجم در حوزه های پراهمیت  یادگیری مثل زبان انگلیسی، ریاضی، مطالعات اجتماعی ، علوم،  هنر و زبانی غیر از انگلیسی، فن آوری،  بهداشت و تربیت بدنی برخوردار هستند. آنها همچنین به شدت به مزایای یک آموزش گروهی باور دارند.

با اتمام دوره ی ثانوی، دانش آموزان پس از گذراندن امتحان مربوطه ، صلاحیت دریافت گواهی نامه ی پایان دوره را خواهند داشت.این گواهینامه Australia’s state-based education systems نام دارد.

هزینه های تحصیل در دانشگا ه های استرالیا

برای تعیین هزینه های تحصیل در استرالیا باید موارد زیر را مدنظر قرار بدهیم:

اولین نکته نوع اقامت شماست. چنانچه اقامت شما دایم باشد اصطلاحا  Domestic Student  نامیده میشوید و میزان شهریه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

از طرف دیگر چنانچه اقامت شما موقت باشد، اصطلاحا international student  نامیده میشوید و میزان شهریه بسیار متفاوت خواهد بود.

دومین نکته در تخمین میزان شهریه دانشگاه ، رشته و مقطع تحصیلی میباشد. معمولا تحصیل در رشته های فنی و مهندسی در مقاطع فوق لیسانس به بالا برای دانشجویان بین المللی ارزان نیست. مگر آنکه فرد دارای امتیاز بورسیه تحصیلی باشد.

برای مثال تحصیل در رشته  فنی و مهندسی در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه سیدنی برای دانشجویان داخلی ۳۲۱۰۰ دلار به ازای هر سال تحصیلی و برای دانشجویان بین المللی  ۳۸۰۰۰ دلار به ازای هر سال میباشد.همین رشته و مقطع در دانشگاه استرالیای غربی ( پرت ) برای دانشجویان داخلی ۲۵.۲۸۹ دلار به ازای هر سال تحصیلی و برای دانشجویان بین المللی ۳۷۰۰۰ دلار به ازای هر سال تحصیلی میباشد.

همانگونه که ملاحظه میکنید هزینه ی تحصیل یک رشته در مقطع یکسان در دو دانشگاه مختلف ، با عنوان دانشجوی داخلی یا بین المللی بسیار متفاوت است.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات