شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ویزای تخصص و مهارت

دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱

ویزای تخصص و مهارت  ۱- این ویزای اقامت برای کسانی است که دارای تحصیلات دانشگاهی در یکی از رشته های تخصصی مورد نیاز استرالیا باشند . ۲- رشته های مورد نظر در لینک  http://www.immi.gov.au/Work/Pages/skilled-occupations-lists/sol.aspx موجود است.

۳- در صورتی که تخصص شما در لیست SOL نباشد اما در لیست استان ها(CSOL) باشد ، می توانید از طریق پذیرش استانی اقامت دریافت نمایید.

شرایط متقاضی 

۱-      با توجه به رتبه بندی موسسات آموزشی و دانشگاههای ایران توسط کشور استرالیا مدرک دانشگاهی متقاضی بایستی معادل مدرک -دانشگاهی مورد نیاز در استرالیا باشد.

۲-      از جدول امتیازات حداقل ۶۰ را کسب نماید ( هر چه مقدار امتیاز بالاتر باشد شانس قبولی و تسریع در دریافت اقامت بیشتر است )

۳- حداقل نمره آیلتس مورد نیاز (در هر مهارت) ۶ میباشد، ولی در بعضی موارد ممکن است نمره بیشتری خواسته شود.

 

خصوصیات این ویزا برای نیروهای متخصص و ماهر Skilled Workers سه نوع ویزا وجود دارد: الف- ویزای مستقل Subclass189 – Skilled – Independent ب- ویزای پذیرش ایالتی Subclass190 – Skilled nomination پ- ویزای پذیرش ایالتی  برای مناطق غیر از مرکز استان  Subclass489- Skilled- regional sponsored ت- ویزای شماره ۱۸۹ ویزای اقامت دائم بوده که مدت آن ۵ سال است و قابل تمدید میباشد. ث-ویزای شماره ۱۹۰ نیز ۵ ساله بوده و دائم محسوب میشود ولی متقاضی متعهد میشود که مدت ۲سال در استان پذیرش دهنده ساکن شود و زندگی کند .

ج- ویزای ۴۸۹ ویزای چهار ساله مشروط است. بدین معنی که متقاضی بایستی در استان پذیرش دهنده بمدت ۲ سال سکونت کند و یک سال تمام وقت کار کند و سپس درخواست اقامت دائم نماید و از زمانی که ویزای اقامت دائم دریافت نمود از امکانات و تسهیلات اقامت دائم استفاده خواهد نمود.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات