شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار ساب کلاس ۴۸۲

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: یکشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۱

در پست قبلی به بررسی روشهای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار فارغ التحصیلان مهندسی از دانشگاه های امیرکبیر و تهران (ساب کلاس ۴۷۶) و ویزای کار فارغ التحصیلان از دانشگاه های استرالیا (ساب کلاس ۴۸۵) پرداختیم. در این مطلب قصد داریم به بررسی ساب کلاس ۴۸۲جهت مهاجرت به استرالیا بپردازیم.

* ویزای کار کمبود تخصص موقت (ساب کلاس ۴۸۲) برای مهاجرت به استرالیا:

ساب کلاس ۴۸۲ یک ویزای کاری موقت جهت مهاجرت به استرالیا است. این ویزا محدودیت سنی ندارد و متقاضیان مهاجرت به استرالیا میتوانند با داشتن حداقل  ۱۸ سال برای آن اقدام نمایند ولی با داشتن سن کمتر از ۴۵ سال شانس بیشتری خواهید داشت. این ویزا دارای سه نوع کوتاه مدت ، میان مدت و نوع توافقنامه کاری(Labour agreement stream)میباشد.

برای مهاجرت به استرالیا با نوع کوتاه مدت این ویزا که معمولا دو ساله است ، متقاضیان باید شغلی داشته باشند که در لیست STSOL  وجود داشته باشد.

برای مهاجرت به استرالیا با نوع میان مدت این ویزا که معمولا ۴ ساله است، متقاضیان باید شغلی داشته باشند که در لیست MLTSSL  یا ROL وجود داشته باشد. در این نوع ویزا شخص می تواند پس از ۳ سال برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام کند.

برای مشاهده دو لیست فوق به این لینک مراجعه نمایید.

متقاضیان مهاجرت به استرالیا با ویزای ۴۸۲ حتما باید اسپانسری یک کارفرمای تایید شده در استرالیا را داشته باشند. منظور از بیزینس تایید شده این است که باید اثبات شود که بیزینس به صورت قانونی در حال فعالیت در استرالیا میباشد. مواردی که برای اثبات فعالیت قانونی میتوان از آنها استفاده نمود عبارتند از: شناسایی ABN صحیح ، ثبت نام تجاری، ارائه ی بیانیه های کسب و کار (BAS) و صورت حساب های مالی و همچنین نشان دادن تعهد برای آموزش شهروندان استرالیایی و مقیمان دائم و رعایت شرایط کار و دیگر قوانین استرالیا.

همچنین این بیزینس زمانی میتواند اسپانسر شخصی خارج از استرالیا شود که نشان دهد برای جذب نیروی کار مورد نظر خود در داخل استرالیا  تبلیغات و درخواست نیروی کار نموده است ولی موفق به استخدام فرد مناسب نشده است. مدارک این تبلیغات در پروسه اخذ ویزا برای متقاضی مهاجرت به استرالیا میبایست ارائه گردد.

چنانچه بیزینس واجد شرایط فوق باشد و اسپانسر فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا گردد وی  با داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط با شغل مورد نظر میتواند جهت دریافت ویزا  و مهاجرت به استرالیا اقدام نماید.

چنانچه متقاضی مهاجرت به استرالیا متاهل باشد همسر و فرزندان وابسته وی نیز این ویزا را دریافت مینمایند  و امکان کار و تحصیل در استرالیا را خواهند داشت.

*مدت زمان دریافت ویزای ۴۸۲برای مهاجرت به استرالیا :

طبق آمار اداره مهاجرت استرالیا ۹۰ درصد افراد متقاضی  نوع کوتاه مدت این ویزا ، طی ۴۸ روز ویزای خود را دریافت مینماید و  ۹۰ درصد متقاضیان نوع میان مدت آن طی ۶۲ روز ویزای خود را دریافت مینمایند.

*هزینه قانونی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۴۸۲ در سال ۲۰۲۰ برای نوع کوتاه مدت:

متقاضی اصلی مهاجرت به استرالیا: ۱۲۶۵دلار استرالیا

همسر وی:۱۲۶۵ دلار استرالیا

هرفرزند زیر ۱۸ سال: ۳۲۰ دلار استرالیا

هزینه قانونی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۴۸۲ در سال ۲۰۲۰ برای نوع میان مدت:

متقاضی اصلی مهاجرت به استرالیا: ۲۶۴۵دلار استرالیا

همسر وی:۲۶۴۵ دلار استرالیا

هرفرزند زیر ۱۸ سال: ۶۶۰ دلار استرالیا

هزینه قانونی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۴۸۲ در سال ۲۰۲۰ برای نوع توافقنامه کاری:

متقاضی اصلی مهاجرت به استرالیا: ۲۶۴۵دلار استرالیا

همسر وی:۲۶۴۵ دلار استرالیا

هرفرزند زیر ۱۸ سال: ۶۶۰ دلار استرالیا

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا با ویزای ۴۸۲:

متقاضی مهاجرت به استرالیا میبایست نشان دهد که از توانایی زبان انگلیسی برخوردار است.

برای نوع کوتاه مدت این ویزا داشتن مدرک آیلتس با نمره حداقل ۴.۵ در هر مهارت الزامی است. (نمره میانگین از ۵ نباید کمتر شود)

برای نوع میان مدت این ویزا  داشتن مدرک آیلتس با نمره حداقل ۵ در هر مهارت الزامی است.

برای نوع توافق کاری این ویزا نمره مورد نیاز بر اساس آنچه در  توافقنامه کارفرما و دولت استرالیا تعیین شود، مشخص میگردد.

همچنین بخوانید:

وکیل مهاجرت به استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات