شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ویزاهای تخصص و مهارت

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱

کشور استرالیا کشوری با مساحت ۷,۶۹۲,۰۲۴ کیلومتر مربع ، رتبه ی ششم پهناورترین کشورهای دنیا با جمعیتی بالغ بر ۲۵,۴۹۹,۸۸۴ نفرو پنجاه و پنجمین کشور پر جمعیت دنیاست.

استرالیا دارای ۶ ایالت و ۲ قلمرو می باشد و پایتخت آن شهر کنبرا در قلمرو ACT واقع است. از مهمترین و بزرگترین شهرهای استرالیا میتوان به سیدنی (مرکز ایالت نیوساوت ولز)، ملبورن (مرکز ایالت ویکتوریا) و بریزبن (مرکز ایالت کوئینزلند) اشاره کرد که مقصد بسیاری از متقاضیان مهاجرت به استرالیا همین ۳ شهر میباشد.

این کشور از زمان های بسیار دور به دلیل وجود منابع طبیعی فراوان و گستردگی و پهناوری آن، مورد توجه مردمان سایر کشورها جهت مهاجرت به استرالیا قرار گرفت و هر ساله مهاجران زیادی از طرق مختلف مهاجرت به استرالیا، به این کشور وارد میشوند.

معرفی انواع مختلف ویزاهای تخصص و مهارت جهت مهاجرت به استرالیا :

 

۱- ویزای ساب کلاس ۱۸۹ جهت مهاجرت به استرالیا :

این ساب کلاس ویزا مخصوص متقاضیانیست که با توجه به امتیازات خود در رقابتهای اخذ دعوتنامه از اداره مهاجرت استرالیا شرکت نموده و از این اداره درخواست دعوتنامه جهت مهاجرت به استرالیا را کرده اند. این ویزا با عنوان ویزای اقامت دائم بدون قید و شرط نامیده شده و همانطور که از اسمش پیداست در صورتی که فردی موفق به دریافت این ویزا شود، بدون هیچ قید و شرطی اقامت دائم ۵ ساله ی این کشور را بدست آورده و پس از مهاجرت به استرالیا قادر خواهد بود در هر ایالت و شهری که مورد دلخواه اوست کار، زندگی و تحصیل کند. یکی از مزایای خاص این ویزا نداشتن شرط کار و حضور دائم در استرالیا میباشد. به شکلی که پس از مهاجرت به استرالیا، در مدت زمان اقامت ۵ ساله فرد میتواند هر تعداد دفعاتی که خواست از استرالیا خارج و به آن وارد شود و همچنین اشتغال بکار به میل خود متقاضی خواهد بود . از دیگر مزایای این ویزا که متقاضیان مهاجرت به استرالیا را بر آن می دارد تا با بالا بردن هر چه بیشتر امتیازات خود، شانسشان را برای اخذ این ویزا بیشتر کنند، تسهیلاتی است که دارندگان این ویزا پس از مهاجرت به استرالیا خواهند داشت از جمله : داشتن بیمه کامل درمانی در مدت زمان اقامت ۵ ساله، حق تحصیل در دانشگاه با تخفیف های بالا، حق گرفتن وام ۹۰% خرید منزل در صورت اشتغال به کار، شهروندی فرزند از ابتدا در صورت تولد در استرالیا و تبدیل شدن اقامت دائم به شهروندی استرالیا در صورت حضور در این کشور به مدت ۴ سال. (۴ سال جمع جبری روزهای حضور در استرالیا) . همانطور که انتظار می رود و با توجه به داشتن شرایط عالی این ساب کلاس ویزا، بطور معمول دارندگان بالاترین امتیازها در اولویت بدست آوردن این ویزا برای مهاجرت به استرالیا میباشند.

13

۲- ویزای ساب کلاس ۱۹۰ جهت مهاجرت به استرالیا :

این ویزا که یکی دیگر از انواع ویزاهای مهاجرت به استرالیا می باشد، با نام ویزای اقامت دائم با اسپانسر ایالتی شناخته میشود و همانطور که از اسمش پیداست به فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا اقامت دائم ۵ ساله را به شرط داشتن یک اسپانسر ایالتی خواهد داد. بدین مفهوم که برای اخذ دعوتنامه ی این ویزا، فرد باید برای رشته ای که در آن تخصص و مهارت دارد و برای آن از سازمانهای ارزیابی مربوطه، ارزیابی مثبت گرفته ، یک اسپانسر ایالتی داشته باشد. یعنی حداقل یک یا چند ایالت استرالیا در آن زمان، به تخصص این فرد نیاز داشته و از این رو برای جذب این نیروی متخصص به ایالت خودشان، اسپانسر این فرد می شوند. همچنین هر ایالت برای این اسپانسری ۵ امتیاز به متقاضی اضافه میکند و به همین دلیل این ویزا میتواند فرصت مناسبی برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا باشد که بتوانند از طریق این ویزا به استرالیا مهاجرت کنند .

از مزایای این ویزا میتوان به همان مواردی اشاره کرد که برای ویزای ۱۸۹ برشمردیم به علاوه ۵ امتیاز اضافه تری که اسپانسرها به متقاضیان این ویزا میدهند. و تنها تفاوت این ۲ ویزا را میتوان در شرط داشتن اسپانسر ایالتی برای ویزای ۱۹۰ برشمرد که فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا برای هر ایالت بصورت جداگانه درخواست خود را ارسال میکند و در صورت داشتن امتیاز مناسب و قبولی در رقابت های یک ایالت، دعوتنامه نهایتا از آن ایالت برای وی صادر خواهد شد. شرط دادن این دعوتنامه به متقاضی مهاجرت به استرالیا معمولا حضور در آن ایالت به مدت حداقل ۶ ماه تا ۲ سال اول مهاجرت به استرالیا می باشد که در بسیاری از موارد ممکن است این شرط حتی کمتر از این موعد برای متقاضی برداشته شده و فرد بتواند در هر شهر و ایالتی که برای وی بهتر است ساکن شود.

 

۳- ویزای ساب کلاس ۴۹۱ جهت مهاجرت به استرالیا :

این ویزا که به ویزای اقامت موقت با اسپانسر منطقه ای شناخته میشود، آخرین ساب کلاس ویزاهای تخصص و مهارت استرالیا برای متقاضیان مهاجرت به استرالیاست. این ساب کلاس بر خلاف دو ساب کلاس قبلی، ویزای اقامت موقت ۵ ساله با دو شرط اصلی میباشد که به شرح زیر است : . سکونت وکارفقط در مناطق تعیین شده یا مناطق کم جمعیت در ۳ سال اول مهاجرت به استرالیا (همه ی شهرها و مناطق استرالیا به استثنای ۳ شهر پر جمعیت سیدنی، ملبورن و بریزبن)

. اشتغال به کار به مدت ۳ سال مالی با حداقل درآمد سالانه ۵۳۹۰۰ دلار استرالیا

هدف از ارائه ی این ویزا جذب نیروی متخصص و ماهر به شهرهای کم جمعیت تر و کمتر کردن تمرکز جمعیت در ۳ شهر اصلی استرالیاست . لذا در صورت اسپانسر شدن مناطق برای جذب یک نیروی متخصص و متقاضی مهاجرت به استرالیا، اسپانسر ۱۵ امتیاز به امتیاز فرد اضافه میکند و این خود باعث بالا رفتن شانس متقاضی برای دریافت این ویزا خواهد بود. از مزایای اقدام برای این ویزا برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا، پروسه ی زمانی کوتاهتر و دریافت ویزا در مدت زمان کمتر به نسبت دو ساب کلاس قبلی می باشد. لازم به ذکر است پس از اجرای دو شرط لازم این ساب کلاس، در سال چهارم اقامت موقت فرد به اقامت دائم تبدیل شده و شرایط کلی فرد مشابه با شرایط دو ویزای قبلی خواهد شد. همچنین در سال پنجم فرد میتواند از دولت استرالیا تقاضای شهروندی نماید.

 

این ۳ ساب کلاس ویزا مربوط به اخذ ویزای تخصص و مهارت جهت مهاجرت به استرالیا می باشد و پیشنهاد میکنیم برای دریافت این ویزاها حتما از یک وکیل مهاجرت به استرالیا راهنمایی بگیرید.

علاوه بر این ویزا، راهاای مختلف دیگری جهت مهاجرت به استرالیا و اقامت این کشور موجود میباشد که سازمان مهاجرتی یونیک ویزا با توجه به شرایط متقاضی و قوانین بروز مهاجرت به استرالیا بهترین گزینه را به متقاضیان ارائه خواهد کرد.

به عنوان مثال ویزای ۱۸۸ یا سرمایه گذاری در استرالیا جزو ویزاهای اولویت دار اداره مهاجرت استرالیا است که تا دو سال احتیاجی به انتقال سرمایه ندارد، داشتن مدرک تحصیلی و مدرک زبان نیز الزامی نیست.

بنابراین جهت دریافت اطلاعات بیشتر برای مهاجرت به استرالیا میتوانید بین روزهای شنبه تا چهارشنبه با مشاوران یونیک ویزا مشاوره تلفنی یا حضوری رایگان انجام دهید.

 

مطالب مرتبط:

شرایط مهاجرت به استرالیا در سال ۲۰۲۲-۲۰۲۱

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات