شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

سوالات متداول در پروسه ی مهاجرت به استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱

مهاجرت به استرالیا از گذشته تا کنون متقاضیان بسیاری داشته است از مهمترین دلایل آن میتوان به سطح رفاه بالا، نرخ بیکاری پایین، بازار کار پویا، پاسپورت معتبر، ثبات اقتصادی و ثبات سیاسی اشاره نمود. تعداد متقاضیان  ایرانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند نیز دائما در حال افزایش است.

 

سوال های متداول متقاضیان مهاجرت به استرالیا

۱- سوال متقاضی مهاجرت به استرالیا: دریافت اسپانسر ایالتی در پروسه ویزی تخصص و مهارت به منزله اخذ یک فرصت شغلی  در استرالیا است ؟

-پاسخ مشاور:خیر . زمانیکه یک ایالت اسپانسر متقاضیبرای مهاجرت به استرالیا میشود به این معنی است که ایالت مورد نظر به شغل شما نیاز دارد. ولی در ارائه ی فرصت شغلی تضمین شده پس از مهاجرت به استرالیا  هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

۲- سوال متقاضی مهاجرت به استرالیا: آیا متاهل بودن یا داشتن فرزند برای مهاجرت به استرالیا یک مزیت محسوب میشود؟

پاسخ مشاور: داشتن فرزند تاثیری بر پرونده شما برای مهاجرت به استرالیا ندارد. در خصوص تاهل چنانچه همسر متقاضی اصلی مهاجرت به استرالیا دارای شرایط زیر باشد میتواند به امتیازات او اضافه نماید:

– سن کمتر از ۴۴ سال داشته باشد، شهروند استرالیا نباشد، دارای ارزیابی (اسسمنت) مثبت از سازمان مربوطه باشد ،  آیلتس ۶ (یا مدارک زبان معادل با این نمره) داشته باشد : ۱۰ امتیاز

-سن کمتر از ۴۴ سال داشته باشد، شهروند استرالیا نباشد، فقط دارای  آیلتس ۶ (یا مدارک زبان معادل با این نمره) باشد : ۱۰ امتیاز

-افراد مجرد نیز ۱۰ امتیاز کسب مینمایند.

 

۳- سوال متقاضی مهاجرت به استرالیا: آیا برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تخصص و مهارت (Skilled Worker)همسر متقاضی نیز باید مدرک زبان داشته باشد؟

پاسخ مشاور: اجباری نیست. نمره ی آیلتس مورد نیاز همسر باید حداقل ۴.۵ باشد یا مدرک زبان معادل با این نمره را ارائه دهد. در صورت عدم توانایی همسر به ارائه ی  نمره ی فوق ، میبایست هزینه گذراندن دوره زبان در استرالیا را به اداره مهاجرت این کشور پرداخت نمودو پس از آن ویزا صادر میشود.

سوال متقاضی مهاجرت به استرالیا:  آیا امکان مهاجرت به استرالیا بدون ارائه ی مدرک زبان انگلیسی وجود دارد؟

پاسخ مشاور:  بله افرادی که با ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی مهاجرت میکنند الزامی به ارائه مدرک زبان ندارند و میتوانند هزینه گذراندن  ۵۲۰ ساعت دوره آموزش زبان در استرالیا را به اداره مهاجرت این کشور پرداخت نمایند.

 

۴- سوال متقاضی مهاجرت به استرالیا:  آیا مدارک پزشکان و دندانپزشکان ایرانی،  برای کار کردن در کشور استرالیا مورد قبول است؟

پاسخ مشاور:  مدارک پزشکان، دندانپزشکان و فارغ التحصیلان رشته های پزشکی در ایران ، تنها پس از موفقیت در آزمونهای تخصصی و گذراندن دوره های تکمیلی در استرالیا  مورد پذیرش خواهد بود و تا قبل از آن اجازه کار به عنوان پزشک را نخواهند داشت.

۵- سوال متقاضی مهاجرت به استرالیا:  آیا برای دریافت ویزای توریستی هم نیاز به انجام تست پزشکی داریم؟

پاسخ مشاور:  فقط افراد  ۷۵ سال به بالا  که قصد دریافت ویزای توریستی (ساب کلاس ۶۰۰) را دارند باید تست های پزشکی را در مراکز مورد تایید اداره مهاجرت انجام دهند.

۶- سوال متقاضی مهاجرت به استرالیا: گرفتن پذیرش از دانشگاه های استرالیا چقدر زمان میبرد؟

پاسخ مشاور: این موضوع بستگی  به رشته و مقطعی که اپلای کرده اید خواهد داشت اما به طور میانگین بین یک تا سه ماه زمان میبرد.

۷- سوال متقاضی مهاجرت به استرالیا:  آزمون ناتی چیست ؟

پاسخ مشاور: آزمون ناتی یک آزمون ترجمه زبان انگلیسی به فارسی و بالعکس است و در حال حاضر به صورت آنلاین برگزار میشود . متقاضی با اخذ ۶۳ امتیاز از مجموع ۹۰ امتیاز این آزمون ، ۵ امتیاز به مجموع امتیازات مورد نیاز دریافت ویزای تخصص و مهارت برای مهاجرت به استرالیا اضافه میکند.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان در خصوص اخذ ویزاهای استرالیا و اطلاع از به روز ترین قوانین مهاجرت به استرالیا و سرمایه گذاری در استرالیا، با مشاوران یونیک ویزا در ارتباط باشید.

شماره های تماس: ۸۸۵۴۵۳۲۴ (۰۲۱)الی ۶

 

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات