شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

مالیات پرداختی پس از مهاجرت به استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱

استرالیا کشوری مرفه، امن، زیبا، خوش آب و هوا و دارای اقتصادی بسیار قوی و با ثبات است.  نرخ بیکاری در این کشور پایین بوده و حقوق ها در رنج بالایی قراردارند. هر ساله متقاضیان زیادی برای مهاجرت به استرالیا اقدام مینمایند و از جمله اطلاعات مهمی که هر متقاضی مهاجرت به استرالیا میبایست از آن آگاهی داشته باشد قوانین مالیاتی در استرالیاست. در این مطلب قصد داریم به بررسی مسائل و قوانین مالیاتی پس از مهاجرت به استرالیا بپردازیم.

در ابتدا شاید این سوال برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا وجود داشته باشد که مالیات پرداختی آنها صرف چه اموری میشود. در پاسخ به این سوال باید گفت مالیاتی که پس از مهاجرت به استرالیا پرداخت مینمایید در زمینه های بهداشت، دفاع از کشور، آموزش، حمل و نقل،  رفاه اجتماعی و خدماتی مانند سنتر لینک و … هزینه میشود.

مبلغ مالیات پس از مهاجرت به استرالیا :

میزان مالیات پرداختی شما پس از مهاجرت به استرالیا  به موارد زیربستگی خواهد داشت:

 • آیا شخص از لحاظ مالیاتی مقیم استرالیا است؟
 • درآمد شخص به چه میزان است؟
 • آیا شخص بیش از یک شغل دارد؟
 • آیاشخص شماره پرونده مالیاتی یا همان TFN دارد؟

پس از مهاجرت به استرالیا حتما به یاد داشته باشید که باید TFN دریافت کنید. اگر پیش از گرفتنیک TFN مشغول به کار شوید، حداکثر ۲۸ روز فرصت  دارید تا آن را دریافت نمایید و در اختیار کارفرما قرار دهید. چنانچه پس از مهاجرت به استرالیا TFN دریافت ننماییدکارفرما موظف است که مالیات را بر اساس بالاترین نرخ از حقوق شما کسر نماید.

شماره پرونده مالیاتی (TFN)، شماره هویت شخصی شما پس از مهاجرت به استرالیا است و دریافت TFN رایگان است و در کل دوران زندگی شما پس از مهاجرت به  استرالیا مورد نیازتان است، لذا آنرا در محل امنی نگهداری نمایید.

چنانچه قصد مهاجرت به استرالیا را دارید در جدول زیر نرخ مالیات بر درامد فردی را میتوانید ملاحضه نمایید:

میزان درآمد متقاضی پس از مهاجرت به استرالیا مالیات بر درآمد متقاضی پس از مهاجرت به استرالیا
۰ الی ۱۸.۲۰۰ دلار   صفر
 1. الی ۳۷.۰۰۰ دلار
۱۹ سنت برای هر دلار بیشتر از ۱۸.۲۰۰ دلار
 1. الی ۸۰.۰۰۰ دلار
 2. دلار برای هر دلار بیشتر از ۳۷.۰۰۰ دلار
 3. الی ۱۸۰.۰۰۰ دلار
 4. دلار برای هر دلار بیشتر از ۸۰.۰۰۰ دلار
 5. دلار و بیشتر
 6. دلار برای هر دلار بیشتر از ۱۸۰.۰۰۰ دلار

طبق اعلاماداره ی مالیات استرالیا (ATO) میزان مالیات پرداختی برای افرادی که مقیم مالیاتی دائم تلقی نمیگردند به شرح زیر است (پس از مهاجرت به استرالیا حتما توجه داشته باشید تعریف مقیم دائم از نظر اداره مهاجرت و اداره مالیات یکسان نیست به عنوان مثال شما ممکن است از دیدگاه اداره مالیات به عنوان مقیم مالیاتی در نظر گرفته شوید بدون آنکه اقامت دائم استرالیا را داشته باشید و یا شروند این کشور باشید)

 

۰ – ۱۲۰۰۰۰دلار درآمد پس از مهاجرت به استرالیا مشمول مالیات ۳۲٫۵سنت برای هر یک دلار

۱۲۰۰۰۱ – ۱۸۰۰۰۰درآمد پس از مهاجرت به استرالیا مشمول مالیات  ۳۹۰۰۰ دلار ثابت به اضافه ۳۷ سنت برای هر ۱ دلار در درآمدهای بیشتر از ۱۲۰۰۰۰ دلار

۱۸۰۰۰۱دلار و بالاتر درآمد پس از مهاجرت به استرالیا مشمول مالیات  ۶۱۲۰۰ دلار ثابت به اضافه ۴۵ سنت برای هر ۱ دلار برای درآمدهای بالای ۱۸۰۰۰۰ دلار

 

توصیه میشود پس از مهاجرت به استرالیا حتما برای تکمیل اظهارنامه های مالیاتی و … از کارشناسان مطلع در این زمینه راهنمایی بگیرید.

در صورت تمایل به اخذ ویزاهای کاری، سرمایه گذاری،کارآفرینی و تحصیلی استرالیا نیز توصیه میشود از راهنمایی وکیل مهاجرت به استرالیا بهره بگیرید.

برای کسب اطلاعات در خصوص ویزاهای استرالیا با  یونیک ویزا در ارتباط باشید:

۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴ الی ۶

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات