شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

اسسمنت یا ارزیابی مدارک برای مهاجرت به استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱

 

استرالیا به دلیل بازار کار عالی و اقتصاد با ثبات مقصد محبوب مهاجران با دانش تخصصی است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تخصص و مهارت یا Skilled worker را دارید قطعا اصطلاح اسسمنت به گوشتان خورده است. در این پست قصد داریم به بررسی ادارات مختلف ارزیابی کننده مدارک برای مهاجرت به استرالیا و جزییات آنها بپردازیم.

اسسمنت برای مهاجرت به استرالیا  چیست؟

اسسمنت یا ارزیابی مدارک تحصیلی و شغلی به عنوان اولین قدم برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تخصص و مهارت به شمار میرود. مدارک تحصیلی و مدارک شغلی متقاضی میبایست در اداره ارزیابی کننده ای که مسئول بررسی مدارک گروه شغلی وی است بررسی شده تا مشخص شود مدرک تحصیلی متقاضی معادل چه مدرک تحصیلی ای در استرالیا در نظر گرفته میشود و همچنین از سوابق کاری ارائه شده، چند سال آن مورد قبول قرار میگیرد.

در پروسه ی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تخصص و مهارت امتیاز مدرک تحصیلی و سابقه کار بر اساس آنچه در اسسمنت مورد قبول قرار گرفته است، محاسبه میگردد

ادارات ارزیابی کننده مدارک برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تخصص و مهارت:

سازمان ها و انجمن هایی که مدارک متقاضیان مهاجرت به استرالیا در آنها بررسی میگردد، بر اساس گروه ها شغلی متفاوت است. به عنوان مثال:

*اگر فارغ التحصیل رشته های مهندسی (به عنوان مثال مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی شیمی و …)  هستید  و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید مدارک تحصیلی، سوابق شغلی و همچنین پروژه ای به نام CDR در  سازمان مهندسین استرالیا  یا EA انجام می گیرد.

* اگر فارغ التحصیل رشته های کامپیوتر(به عنوان مثال نرم افزار، سخت افزار و…)  هستید و یا در رشته های دیگر فارغ التحصیل شده اید ولی سوابق شغلی شما به کامپیوتر ارتباط دارد (به عنوان مثال برنامه نویس، تحلیلگر سیستم و …)  و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید مدارک تحصیلی وسوابق شغلی شما  توسط انجمن کامپیوتر استرالیا یا ACS انجام می گیرد.

*اگر فارغ التحصیل رشته های فنی (به عنوان مثال برق  صنعتی، لوله کشی و …)  هستید  و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید مدارک تحصیلی و سوابق شغلی شما توسط سازمان TRA بررسی میگردد.

* اگر فارغ التحصیل رشته حسابداری هستید  و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید ارزیابی مدارک شما توسط CPA/ICAA/IPA انجام می گیرد.

*اگر فارغ التحصیل رشته های علوم پایه (به عنوان مثال شیمی،فیزیک، آمار و …) هستید  و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید مدارک تحصیلی و سوابق شغلی شما توسط سازمان VETASSESS بررسی میگردد.

هزینه ی ارزیابی مدارک برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تخصص و مهارت در سال ۲۰۲۰:

هزینه ای که هریک ازادارت ارزیابی کننده از متقاضی مهاجرت به استرالیا دریافت میکنند به شرح زیر است:

سازمان مهندسین استرالیا یا EA :

هزینه ی ارزیابی CDR برای مهاجرت به استرالیا: ۷۹۵ دلار

هزینه ارزیابی CDR و سوابق شغلی برای مهاجرت به استرالیا: ۱۱۵۵ دلار

اگربخواهید پرونده شما سریع تر بررسی شود میبایست از Fast Track   استفاده کنید که هزینه آن  ۳۰۵ دلار مازاد بر هزینه های فوق است.

 

سازمان VETASSESS :

هزینه اسسمنت مدارک جهت مهاجرت به استرالیا:  ۸۸۰ دلار استرالیا

اگر بخواهید پرونده شما با اولویت بیشتر(سریع تر) بررسی شود میبایست ۶۰۰ دلار استرالیا اضافه بر مبلغ فوق پرداخت نمایید.

در صورت نیاز به ری اسس (Reassess ) یا بازبینی نتیجه ارزیابی مدارک تحصیلی و مدارک شغلی در این سازمان به ترتیب میبایست ۲۷۲ دلار و ۴۸۹ دلار استرالیا پرداخت نمایید

 

سازمان TRA :

هزینه اسسمنت مدارک جهت مهاجرت به استرالیا:  ۱۰۰۰دلار استرالیا

چنانچه درخواست بازبینی نتیجه ارزیابی را داشته باشید میبایست ۹۰۰دلار استرالیا پرداخت نمایید.

 

انجمن ACS :

هزینه اسسمنت مدارک جهت مهاجرت به استرالیا: ۵۰۰ دلار استرالیا

اگر درخواست بازبینی نتیجه ارزیابی را داشته باشید میبایست ۳۹۵ دلار استرالیا پرداخت نمایید.

 

برای کسب اطلاعات در خصوص اخذ انواع ویزاهای استرالیا با  یونیک ویزا در ارتباط باشید:

۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴   الی ۶

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات